Web zprávy

Policie shání svědky požáru dřevěného kostela, zajímají ji obrazové záznamy


Plameny zničily pravoslavný kostel svatého Michala v Praze 5. (29.10.2020)


| foto: Jiří Meixner,
iDNES.cz

„Pražští kriminalisté se touto cestou obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci,“ vyzval mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Podle něj policie shání informace, fotky či videozáznamy, které by výraznou měrou přispěly k objasnění příčin požáru. Svědky, kteří se těsně před požárem vyskytovali v okolí a mají k případu jakékoli informace, vyzývá ke kontaktování linky 158,  nebo aby se osobně dostavili na kteroukoli policejní služebnu.

Kostel vzplanul ve středu odpoledne. Požár zasáhl spodní část dřevěné stavby i tři věže. Šindelová střecha objektu se částečně propadla a konstrukce prohořela na trámy.

Po uhašení a ohlední místa incidentu policisté potvrdili, že příčinou požáru nebyla technická závada.

„Kriminalisté pracují s možností, že šlo o nedbalost či úmysl, ale vyšetřování ještě neskončilo. Škoda byla předběžně odhadnuta na desítky milionů korun,“ řekl ve čtvrtek mluvčí policie Jan Rybanský.

Zkázu dřevěného kostela zřejmě způsobil člověk, Praha chce památku obnovit

Podle informací iDNES.cz vyšetřovatelé prověřují možnost, že by za požárem mohli lidé bez domova, kteří přespávají v rozpadlém domě nedaleko kostela. Ten v minulosti několikrát vyhořel.

Chrám sv. Michala byl vzácnou památkou, jedná se o celodřevěný pravoslavný kostel, který byl v sedmnáctém století postaven na Ukrajině. V roce 1929 ho rozebrali a znovu postavili v Kinského zahradě na pražském Smíchově, aby se stal součástí sbírek Národopisného muzea.

Hasiči ukázali následky, které na kostele zanechal požár:

Plameny zničily vzácný dřevěný kostel v Praze ze 17. století:

Také přečtěte

Počasí | Česko sevřel mráz, naměřili i -26,2°C. Žene se další sníh, sledujte radar Blesku

Teploty v Česku dnes nad ránem klesly místy pod minus 20 stupňů Celsia, především na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *