Web zprávy

Policie ukázala záběry ze zásahu, při němž zastřelila černošku v Louisville

Na záběrech ze 13. března, které agentura AP zveřejnila ve čtvrtek, je vidět, jak zásahová jednotka s téměř vojenským vybavením a automatickými zbraněmi prochází potemnělým bytem, v němž je značný nepořádek. Samotná střelba na nich ale zachycena není.

Součástí balíku uvolněných informací a dokumentů jsou dopisy a dokumenty včetně přepisu výslechů. Podstatná část dokumentů, fotek a audio i videozáznamů byla cenzurována, upozornila agentura AP. Podle policie kvůli ochraně soukromí zúčastněných.

Breonna Taylorová byla zastřelena 13. března ve svém domě poté, co do něj bez předchozí výzvy vrazila trojice bělošských policistů. Ti měli podezření, že se v domě vyrábějí drogy.

Střelbu policisté údajně opětovali poté, co po nich vypálil Taylořin přítel Kenneth Walker. Ten se podle svého právníka pouze bránil, protože se domníval, že do domu vstoupil někdo nelegálně. Walker čelil obvinění z pokusu o vraždu policisty, kvůli koronaviru byl ale z vazby propuštěn a v květnu byla obvinění proti němu stažena.

Také přečtěte

Stožáry Vodafonu provozuje nová firma. Chce na ně nalákat další operátory

Ke sdílení sítí se v Česku Vodafone nakonec nedostal, firma nicméně v globálním měřítku vymyslela …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *