Web zprávy

Policisté na Jesenicku ukončili nepovolenou technoparty v lese

Akci chtěl podle ní organizátor uspořádat nejprve v areálu bývalého kamenolomu pod Boží Horou na katastru obce Žulová. Policisté se o ní dozvěděli a nachystali preventivně bezpečnostní opatření.

„Pořadatel však, především kvůli tomu, že akci neohlásil a nevyžádal si souhlas majitele pozemku, ji přesunul v tichosti do jiné lokality, a sice lesního remízku nedaleko Staré Červené Vody. Narychlo vytipovanou lokalitu, však policisté vysledovali a na místo se v sobotu po poledni vydali společně se starostou obce a zástupcem Lesů ČR, na jejichž pozemku se nepovolená technoparty konala.

Po jednání s pořadatelem byl nucen akci, jíž se účastnily zhruba na tři desítky osob, neprodleně ukončit a zabraný prostor vyklidit,“ konstatovala Vybíhalová.

Devětadvacetiletý muž, který akci pořádal, je podle ní podezřelý ze spáchání několika přestupků proti lesnímu zákonu a také z přestupku proti veřejnému pořádku a majetku.

„V rámci prováděného opatření však policisté odhalili také dalšího hříšníka, 34letého muže, u něhož našli sušenou rostlinnou hmotu. V tomto případě věc dokumentujeme pro podezření ze spáchání přestupku proti zákonu o návykových látkách,“ doplnila policejní mluvčí.

Také přečtěte

Chlapce zachraňovali z řeky Moravy. Držel se trávy, aby ho nestrhl proud

„Dva chlapci si v části Dolní Zahrady kopali na břehu řeky fotbalovým míčem, který jim po …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *