Web zprávy

Porazil jsem tenhle šílený virus, asi jsem imunní, prohlásil Trump zotavující se z nemoci covid-19 | iROZHLAS

Americký prezident Donald Trump v neděli v televizi Fox News prohlásil, že už nemá covid-19 a není u něj riziko přenosu koronaviru na další lidi. Šéf Bílého domu se podle agentury Reuters v pondělí chystá vrátit k předvolební kampani a na předvolební mítinky před listopadovými volbami.Washington
(Aktualizováno: 20:01 11. 10. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítAmerický prezident Donald Trump | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

„Prošel jsem nejvyšším testem, s nejvyššími standardy. Jsem ve skvělé kondici,“ nechal se v neděli slyšet v americké televizní stanici Trump.

Prezident také uvedl, že už nebere kvůli nemoci covid-19 žádné léky. „Porazil jsem tenhle šílený, strašný čínský virus,“ prohlásil a dodal: „Vypadá to, že jsem imunní.“


Trump promluvil z balkonu Bílého domu. Stále nezveřejnil výsledky posledního testu na koronavirus


Číst článek

Agentura Reuters připomněla, že z vědeckých výzkumů zatím není jasné, zda lidé, kteří se vyléčili z covidu-19 a mají protilátky, jsou skutečně chráněni před další infekcí, a jak dlouho může imunita bránit další nákaze.

Hlavní lékař Bílého domu Sean Conley v sobotu uvedl, že prezident může vyjít z izolace, protože pominulo riziko nákazy dalších lidí. Z jeho prohlášení však nebylo zcela jasné, zda Trumpův test vyšel negativně.

U amerického prezidenta se koronavirus prokázal před devíti dny, několik dní poté strávil v nemocnici. V sobotu krátce vystoupil před stovkami svých příznivců na balkóně Bílého domu.

Kampaň v plném proudu

Americký prezident usiluje o znovuzvolení v listopadových prezidentských volbách a chce se co nejdříve vrátit k předvolební kampani, ze které ho onemocnění vyřadilo na déle než týden.


Druhá prezidentská debata v USA se neuskuteční. Trump odmítl duel v online režimu


Číst článek

Příští týden plánuje navštívit klíčové „bitevní“ státy, kde je situace ohledně preferencí voličů nejistá a právě o ně uchazeči o prezidentský úřad svádějí největší boje.

Šéf Bílého domu chce nejprve v pondělí na Floridu, v úterý do Pensylvánie a ve středu do Iowy, píše Reuters.

Podle většiny průzkumů nyní ztrácí na svého demokratického soka Joea Bidena, přičemž řada voličů nesouhlasí právě s tím, jak si jeho administrativa poradila s pandemií covidu-19, která co do absolutních čísel zasáhla USA nejsilněji na světě.

Kritika se na Bílý dům snesla také za laxní přístup k nošení roušek a dodržování fyzického odstupu, připomíná Reuters. Nejméně jedenáct Trumpových blízkých poradců už mělo pozitivní testy na koronavirus.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Očkovací centrum v klatovském kulturním domě zvládne stovky lidí denně

Za vznikem centra byla podle koordinátorky očkování Klatovské nemocnice Vladislavy Veselé náhoda. Pracovníci nemocnice totiž …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *