Web zprávy

Poslanci se na popud opozice setkají kvůli pomoci živnostníkům i důchodcům


Před schůzí, která začne v 10 hodin, se uskuteční tiskové konference jednotlivých stran.

ODS chce prosadit prodloužení odpuštění odvodů pro živnostníky a malé firmy do konce roku, lidovci se chtějí věnovat důchodům, TOP 09 podpoře kultury a STAN usnadnění získání ošetřovného. Sněmovna by mohla jednat také o poslanecké novele, jež zvyšuje hranici pro odvod zdravotního a sociálního pojištění z odměn z dohod o provedení práce.

„Chceme prosadit odpuštění odvodů na sociální pojištění živnostníkům a firmám s maximálně 50 zaměstnanci do konce tohoto roku. Děje se totiž přesně to, před čím jsme varovali, s koncem úlev mnoho živnostníků ukončilo, nebo přerušilo svou živnost. Dopady vypnutí ekonomiky neskončily 31. srpna a stát musí udělat všechno pro to, aby podnikatelům ulehčil těžkou situaci,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Reagoval tak na to, že na konci srpna skončila platnost programu Antivirus C. Ten znamenal odpuštění odvodů za červen až srpen firmám do 50 zaměstnanců, které nesníží mzdy a nepropustí víc než desetinu lidí.

Lidovcům vadí rozhodnutí vlády o jednorázovém mimořádném příspěvku všem důchodcům ve výši 5 tisíc korun. „KDU-ČSL chce finančně zohlednit především ty nejohroženější seniory. Podle nás rozhodně není potřeba, aby jednorázovou částku 5 000 Kč k důchodu čerpali důchodci s nadstandardními příjmy, případně ti, kteří stále ještě pracují,“ říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Návrh programu mimořádné schůze nemohou poslanci nijak upravovat. Buď jej Sněmovna jako celek schválí, nebo odmítne.

Také přečtěte

Má pořádné zpoždění, ale nová šestková nokia se už rýsuje

Nokia model 6.2 představila v září 2019 na veletrhu IFA v Berlíně. I při velmi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *