Web zprávy

Poslancův polibek na partnerčina prsa přišel v nejméně vhodný okamžik

Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu s tím, že posléze projedná trest za tento incident. V pátek ráno ale Juan Emilio Ameri sám mandát složil.

„Nebylo mým úmyslem zneuctít tutu váženou komoru parlamentu, mé kolegy a kolegyně poslance ani občany, kteří mě zvolili,” napsal Ameri v rezignačním dopise.

V argentinském parlamentu bývá nyní vzhledem k pandemii přítomna jen část poslanců, ostatní se objevují na rozčleněné obří obrazovce. A na ní se ukázalo, že zatímco jiní poslanci debatovali o předloze zákona, Ameri z vládní strany stáhl tričko své partnerce z části prsou, která políbil.

„Měli jsme špatné připojení, internet pořád padal, a když vyšla má partnerka z koupelny, zeptal jsem se jí na její implantáty, protože před deseti dny byla na operaci. Řekla, že je to dobré, a ukázala mi jizvy. Tak jsem se jí zeptal: můžu ti dát pusu? Pak jsem jí políbil prsa, to je všechno,” popsal čtvrteční událost sedmačtyřicetiletý poslanec.

Předseda parlamentu Sergio Massa po incidentu přerušil schůzi, aby oznámil „poslancův závažný přestupek”.

„Nastala situace, která nemá nic společného s normálním provozem sněmovny,” řekl Massa a vybídl k pozastavení činnosti Ameriho a vytvoření komise, která navrhne trest. Poslanec ale v pátek ráno sám rezignoval.

Rozporuplné reakce

„Jsem zoufalý a stydím se,” řekl Ameri v rozhovoru v argentinské televizi. „Má partnerka je na tom také velmi špatně, teď doma pláče, dotýká se to i mého okolí…promiňte, nemohou už mluvit,” řekl v televizi roztřeseným hlasem.

Incident vyvolal v Argentině různé reakce. Jedna z argentinských uživatelek twitteru s 10 tisíci sledujícími vyjádřila „naprosté znechucení” poslancem a vyzvala ho k demisi.

Poslankyně María Rachidová z Buenos Aires se naopak pozastavila nad takovým povykem a moralizováním kvůli jednomu polibku. Zákonodárce by podle ní měl být potrestán, ale mírně – tedy třeba jako jeho kolegové, kteří si zasedání krátí herními aplikacemi.Také přečtěte

Příběh Martiny: Manželův syn se chová bezohledně, muž to zlehčuje

Jsem podruhé vdaná. Moje první manželství neskončilo rozvodem, ale ovdověla jsem. Manžel měl úraz, ochrnul, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště