Web zprávy

Požár Přerov: Chlapce uvěznily plameny, svědek popsal detaily

Byt jednoho z panelových domů v Přerově v pátek večer zachvátil ničivý požár. Uvnitř byla právě matka s dětmi, která se s dcerou dostala rychle z bytu, její syn však zůstal uvnitř ohnivého pekla. Jeden ze sousedů, který byl u požáru mezi prvními, popsal detaily celé hrůzy.

„Utíkám nahoru a jako první potkám majitelku bytu, tu maminku, ve spodním prádle s holčičkou,“ řekl pro CNN Prima News soused Martin K. „Dým, černo, všude tma, hrůza,“ dodal s tím, že se ihned chopil hasícího přístroje, který však fungoval pouze chvíli a potom se s pomocí dalšího obyvatele domu snažili hasit hadicí. V tu chvíli už na místo dorazili policisté, jimž vyděšená máma řekla, že v hořícím bytě zůstal ještě její syn.

„Jeden z policistů od sousedů převzal hydrant, šel do bytu a začal provádět hašení v bytě, mezitím již přijeli hasiči, kteří mu pomohli a nezletilého chlapce z bytu vyvedli,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Pátrání po Aleně z Olešnice skončilo: Žena byla nalezena mrtvá

Podle svědků celé události se chlapci povedlo před plameny schovat a naštěstí se prý ani příliš nenadýchal kouře. Navíc mu podle hasičů byla ihned poskytnuta kyslíková maska. Z domu muselo být evakuováno 22 osob, které se do svých bytů mohli vrátit asi po hodině. Některé z nich však čekalo nemilé překvapení, jejich domovy byly poničené. 

Matka i obě děti byly převezeny k ošetření v nemocnice. Plameny způsobily škodu minimálně ve výši minimálně jednoho milionu korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Na Kladensku hořel kamion s auty: Škody jdou do milionůTaké přečtěte

Štěstí si za peníze koupíš, ukazuje jasně nová studie

Poslední výzkum na stejné téma ukazoval, že vysoký příjem ovlivňuje spokojenost lidí jen do určité …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *