Web zprávy

Požár v Bohumíně: Dva lidé jsou i po měsíce stále v nemocnici

„V naší péči zůstávají dva pacienti. Oba jsou už umístěni na standardním pokoji. Hojení probíhá bez komplikací,“ řekla Petlachová. V nemocnicích po požáru skončila desítka lidí. Většinu už lékaři propustili.

Moravskoslezský kraj v souvislosti s požárem vyhlásil sbírku. Její výtěžek má pomoci rodinám obětí, zraněným a dalších lidem z panelového domu. Ve sbírce už se sešlo více než 2,5 milionu korun.

Žhář z Bohumína ohrožoval rodinu zbraní: Po útoku v paneláku se chtěl zabít v autě!

Okolo 700 tisíc korun zaslali dárci z řad veřejnosti. Částkou přesahující 1,85 milionu korun přispěl kraj. Symbolickou desetikorunu za každého obyvatele, tedy 200 tisíc korun, chce ještě věnovat Bohumín.


Tragédie v Bohumíně. Po žhářském útoku zemřelo 11 lidí, mezi nimi tři děti ZZS Moravskoslezského kraje

Peníze dostanou i sousedé

Prostředky ze sbírky, která potrvá do konce září, budou rozděleny podle pravidel, určených nově ustavenou správní radou složenou ze zástupců kraje, města Bohumín a hasičského sboru.

Žaneta unikla ohnivému peklu přes balkon: Její dcery a vnouček zemřeli

„Největší část získaných peněz půjde pochopitelně pozůstalým po obětech a zraněným. Konkrétní částky navrhne až správní rada a následně schválí krajské zastupitelstvo. Ovšem už nyní je jisté, že část prostředků půjde také na odškodnění obyvatel postiženého domu, kteří utrpěli materiální či psychickou újmu,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD).

Šest rodin dům opustilo, město jim poskytlo nové byty. „Nemohli ve věžáku zůstat, ať už kvůli poničeným bytům nebo z důvodu špatného psychického stavu. Někteří z nich se po opravách vrátí, jiní se odstěhovali natrvalo,“ řekl místostarosta Igor Bruzl (ČSSD).

Zdeněk K. (54) u Okresního soudu v Karviné. Ten rozhoduje o tom, zda jej vezme do vazby. Muž měl kvůli rodinným neshodám zavraždit 11 lidí. Na bytové dveře v bohumínském paneláku rozlil benzin a zapálil je.

Řešil rodinné spory

V bytě bylo v době útoku 15 lidí pozvaných na oslavu. Zadržený přiznal, že hořlavinou polil dveře a zapálil je. Oheň se rozšířil velmi rychle. Přímo v bytě zemřelo šest lidí, útočníkova manželka, syn, vnuk a jeho matka. Zemřely i další dvě děti pozvané na oslavu.

Dalších pět lidí se zabilo, když z hořícího bytu v jedenáctém patře vyskočili. Čtyřem lidem se podařilo před plameny uniknout přelezením na balkon sousedního bytu. Policie žháře obvinila z vraždy a obecného ohrožení, je ve vazbě. Hrozí mu až výjimečný trest včetně doživotí. Oheň způsobil škodu několik milionů korun.

VIDEO: Rodina nejmladší oběti Honzíka V. (8) na pietním místě.


Rodina nejmladší oběti Honzíka V. (8) na pietním místě Michal CharbulákTaké přečtěte

Cítím se jako mrtvý Jugoslávec, říká představitel Karkarova z Harryho Pottera

Predrag Bjelac (58), téměř dvoumetrový herec s výraznou tváří, utekl do Československa v roce 1992 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *