Web zprávy

Poznejte perlu Egejského moře – Kyklady


Prezentace klienta
7. září 2020 • 00:00

Co vám nabízí?

Jeden z nejkrásnějších dosud méně známých ostrovů na Kykladách je Tinos. Je známý také jako náboženské centrum země a to díky kostelu Panayia Meyalóhari (Panny Marie). Poutníci z celé země sem přicházejí, aby plnili své sliby a hledali duchovní útěchu. Jedna z nejznámějších destinací na světě a oblíbená prázdninová lokalita tryskové sady Mykonos. Je mimořádně krásná a dobře známá svými holými kopci, úžasnými písečnými plážemi, bílými venkovskými kaplemi a architekturou Cycladic. Díky své blízkosti Attiky je Kea snadno přístupným rájem s rozmanitou scenérií: strmé hory, malá pole, olivové háje, vinice, údolí, malebné zátoky a pláže, které jsou mimo chod. Na ostrově s největším dubovým lesem na Kykladách je pozorování ptáků skutečným potěšením.

AdrosFoto GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION

Tolik možností, stačí si jenom vybrat

Unikněte z každodenního stresu a úzkosti na ostrovech, které vás přivítají krásnými zelenými a modrými vodami Egejského moře. Záleží jenom na vás, jakou dovolenou preferujete. Naštěstí většina míst v Řecku nabízí kombinace – můžete vyrazit na túru i na pláž nebo do města. Bezkonkurenční přírodní krásy, pláže křišťálově čisté vody najdete na Parosu. Byzantské stezky spojující tradiční vesnice a úchvatné krajiny dělají z ostrova jednu z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Řecku.

 

Naxos je největší a nejzelenější ostrov v Kykladách s působivě vysokými horami, úrodnými údolími a ohromujícími mořskými scenériemi. Nàxos je také ostrovem krásných starých kostelů, klášterů a hradů harmonicky koexistující s kykladickými krychlovými domy. Ostrov Delos, místo narození Apolla a Artemise, byl ve starověku náboženským centrem pro celé Řecko. Nyní je neobydlený a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Přijímá velké množství návštěvníků, kteří se hrnou obdivovat pozoruhodné památky a působivé mozaiky.

KythosFoto GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION

Ostrovy a jejich nabídka

  • Cousteau hledal ztracené město Atlantis na Santorini. Skupina ostrovů ve tvaru půlměsíce, vzácný klenot Egejského moře, se nachází v nejjižnější části Kyklad.
  • Kythnos, nazývaný také „Thermiá“, je proslulý svými termálními prameny.
  • Folegandros (nebo Polykandros) zůstává nedotčený růstem cestovního ruchu, nabízí naprostou relaxaci v typické kykladské krajině.
  • Ideální pro pohodovou dovolenou je Serifos. Jde o typický kykladský ostrov s bílými vesnicemi, tichými přístavy, zlatými plážemi, holými kopci a krásnou krajinou. Mírný růst cestovního ruchu neovlivnil povahu a tradiční vlastnosti ostrova.
  • Kimolos je mimořádně krásný ostrov leží v západní části Kyklad. Má sopečnou půdu a jedinečnou rozmanitost minerálů a je známý svými fantastickými plážemi, od jemného písku po oblázky.
  • Sifnos určitě promění dovolenou v nezapomenutelný zážitek, který má bohatou tradici v hrnčířství a gastronomii. Díky svým zlatým dolům patřil k nejbohatším ostrovům ve starověku.
Foto GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION

Článek vznikl v kooperaci s Řeckou centrálou cestovního ruchu.Také přečtěte

Ani obří baterie nestačí na konkurenci. Test Realme 7i

Trh s levnými telefony zažívá v posledních měsících nárůst konkurenčního boje. Větší značky se už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *