Web zprávy

Praha 7: Radnice rozdává pytle na listí napadené klíněnkou

Zpět
na

Drobný, několikamilimetrový motýlek, zvaný klíněnka jírovcová, představuje všude po republice zhoubnou hrozbu pro kaštany. Praha pochopitelně není výjimkou. Aby se nešířil rychleji než je zdrávo, začala holešovická radnice svým obyvatelům, kteří mají na pozemcích okolo svých bydlišť napadené kaštany, rozdávat pytle na sběr listí.

Výdej speciálně označených pytlů probíhá zdarma a to až do výše pěti kusů. Vyzvednout si je lze buď přímo na radnici či v informačním centru na Milady Horákové 2. O jejich odvoz se pak v rámci své řádné činnosti postarají po Pražské služby, u kterých si tuto službu radnice „objednala,“ tudíž za jejich svoz nemusí obyvatelé nic platit. Pytle jednoduše stačí ponechat u nádob na komunální odpad.

Likvidace nutná

„Jediná obrana je spadané listí shrabat a odvézt do spalovny, jinak klíněnka přezimuje a příští rok se vrátí v ještě větší míře,“ upozorňuje radní Prahy 7 pro životní prostředí Jiří Knitl (Praha 7 sobě). Služba je určena těm obyvatelům, kterým ve vnitrobloku či na předzahrádkách roste kaštan, a který už klíněnka stihla napadnout.Také přečtěte

Litva má zájem o hokejové MS 2021. Nabídla Lotyšsku pomoc s pořádáním

ilustrační snímek | foto: iihf.com „Pokud by Lotyšsko potřebovalo pomoc, může se na nás spolehnout,“ uvedl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *