Web zprávy

Praha – koronavirus: Magistrát rozešle respirátory do škol

Pražský magistrát dostane od státního Ústředního krizového štábu 360 000 respirátorů, které rozdá pracovníkům ve školách. Množství odpovídá deseti kusům na jednoho pedagogického i nepedagogického zaměstnance. Pomůcky magistrát ve středu rozdělí mezi městské části, které je poté budou distribuovat do základních a středních škol. Stát začal v úterý distribuovat respirátory do všech krajů.

V úterý se všechny respirátory podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana svezou do skladu Správy služeb hlavního města v ulici Kundratka v Praze 8. „Zde je rozdělíme podle obvodů městských částí a dle počtu pedagogických a nepedagogických pracovníků. Většina městských částí pak zřídí distribuční místa, ze kterých budou respirátory školám rozvážet, nebo si je zde školy vyzvednou. S tím by mohli městským částem pomoci i dobrovolní hasiči,“ vysvětlil Hofman.

Respirátory pro všechny

Městské části zřizují v Praze základní a mateřské školy, zatímco střední spadají pod magistrát. Hofman nicméně uvedl, že jednotlivé radnice budou pomůcky rozdělovat do všech typů školských zařízení. Dodal, že velkým městským částem a také těm, které řeší senátní volby, pomůže s distribucí magistrát z distribučního místa na Kundratce, a to ve spolupráci s hasiči a se správou služeb.

Muž zemřel pod koly metra na Vyšehradě! Vlaky na „céčku“ půl hodiny nejezdily

Distribuce 2,9 milionu respirátorů FFP2 pro pracovníky ve školství začala v úterý z policejního skladu v Opočínku u Pardubic. Do krajů je rozvážejí profesionální hasiči. Respirátory FFP2 dostanou všichni pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci v mateřských, základních a středních školách včetně soukromých a církevních.Také přečtěte

Praha chce zakázat průjezd centrem. Místních se to netýká, říká náměstek

Nábřeží ve směru od mostu Legií ke Karlovu mostu je částečně uzavřeno už od loňského léta …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *