Web zprávy

Praha – Letňany: Cizinec v metru neměl roušku, strážníkům se smál

„Vytáhli jsme z vlaku černouška, je totálně mimo a chrápe,“ tak znělo oznámení Městské policii hl. m. Prahy v neděli po sedmé hodině ranní. Strážníci ihned vyrazili do stanice metra Letňany k cizinci, který spal přímo na nástupišti. „Nejprve zjistili, že muž dýchá a nemá žádná viditelná zranění,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová. Nakonec se jim muže podařilo probudit, přičemž se začal rozčilovat a cosi hulákat anglicky. 


Cizinec spal na nástupišti v metru. Neměl doklady a na strážníky byl agresivní,. Městská policie Praha

Agresivita se stupňovala

Strážníci muže upozornili, že na nástupišti spát nemůže a že si má nasadit roušku, kterou měl zavěšenou na krku. Muž, který u sebe neměl ani doklady, se strážníkům jenom vysmál. Navíc nechtěl místo opustit a ze stanice odejít. Při snaze muže z metra vykázat, se jeho agrese vůči hlídce jen stupňovala.

Takto vypadá muž, který na dětském hřišti v Kyjích navazoval kontakt s holčičkou.

„Po téměř pětiminutovém přesvědčování, kdy na výzvy k uklidnění stále nereagoval, přišly na řadu hmaty, chvaty a pouta,“ řekla Ernestová. Strážníci to s mužem cizí národnosti rozhodně neměli jednoduché. Když ho odváděli ze stanice, vůbec nespolupracoval – stále se vzpouzel a chtěl utéct. „Proto byl až do příjezdu cizinecké policie třicetiletý muž omezen na osobní svobodě. Jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán,” uzavřela mluvčí. Také přečtěte

Tripartita chce rychlý tendr k Dukovanům

Možnost odložit tendr kvůli blížícím se volbám do Poslanecké sněmovny Svaz průmyslu a dopravy odmítá. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *