Web zprávy

Praha: Odsouzená podvodnice obrala důvěřivé lidi o 350 tisíc za nájmy

Soud ji nyní za oklamání desítek lidí poslal na dva roky za mříže. Ale v nepřítomnosti, žije totiž ve Velké Británii. Martina a Jan spolu byli půl roku, když se rozhodli, že se k sobě sestěhují. V moment, kdy přes inzerát našli krásné bydlení a zaplatili kauci a k tomu první nájemné, dali ve svých malých bytech výpověď.

Barbora Braniborská, která po svém prvním manželi přijala jméno Hlohovská, se ve svých 12 letech znovu provdala za českého krále Vladislava Jagellonského. Nikdy se s ním přitom nepotkala ani předtím, ani potom. Z Pražského hradu tak musel kralovat sám.

„Když jsme si pak zabalili všechny věci a stěhováci nás přivezli v den D před dům, kde jsme měli bydlet, údajná majitelka tam nebyla. Po telefonu se vymluvila, že se bývalí nájemníci ještě neodstěhovali. Pak přestala komunikovat,“ popisuje Martina, která se svým partnerem měla v ruce jen nájemní smlouvu.

Spali v náklaďáku

Naletěli, byt jim Eva S. Nikdy pronajmout nechtěla, zájem měla jen o peníze. „První noc jsme spali v náklaďáku, pak jsme sehnali malou místnost na ubytovně. Trvalo nám rok, než jsme se dostali do slušného bydlení,“ popisuje Jan. Většina jejich věcí skončila v pronajatém skladu.

Opilý cizinec rozbil vitrínu prodejny s potravinami. Strážníkům řekl, že bránil čest své nevlastní dcery. Skončil na záchytce.

Stejně jako oni se nechali ošálit i jiní. Podle rozsudku šlo o 26 osob, od kterých inkasovala přes 350 tisíc. „Už dříve byla trestaná, jde o podvodnici par excellence. Často podvedla lidi, o kterých věděla, že jiné peníze nemají, a velmi jim tím zkomplikovala život,“ řekla žalobkyně Jaroslava Procházková.

Anna S. (20): Obrala mě o 20 tisíc

K soudu dorazila i Anna S. (22), která Blesku popsala: „Reagovala jsem na její inzerát, domluvili jsme si schůzku a ona mi ukázala moc hezký kompletně  zařízený byt. Zaplatila jsem rezervační poplatek 20 500 Kč. Když jsem se měla nastěhovat a přijela s věcmi před dům, tvrdila mi, že majitel, který je v zahraničí, si to rozmyslel. I když slibovala navrácení peněz, neviděla jsem od ní ani korunu.“

Anna zaplatila 20 tisíc. Klíčů od bytu se ale nedočkala.

Anna zaplatila 20 tisíc. Klíčů od bytu se ale nedočkala.

Autor: Mária Rušinová

Zájemce vodila do pronajatého bytu

Soud řešil případy, které se staly v rozmezí 1. března až 8. října roku 2018. Je možné, že podvedla ještě více lidí. Scénář byl stejný. Podala si inzerát a poté přivedla zájemce do bytu, který sama měla pronajatý, nebo do bytu svého nyní již expřítele, který o tom neměl tušení.

Po prohlídce vybrala peníze a pak nastaly problémy. „Když se na podezřelou začali obracet lidé a blížil se termín jejich nastěhování, tak si vymýšlela různé historky a termín nastěhování oddalovala, až nastěhování úplně zrušila,“ popsal mluvčí Policie ČR Jan Daněk. Eva S. Musí zaplatit 26 podvedeným částky, o které je připravila. O další náhradu škod, jako např. za pronájmy skladů na uskladnění věcí, ji musí znovu žalovat.Také přečtěte

Zasedá Ústřední krizový štáb, řešit bude i doporučení k nošení respirátorů

Ve středu opět zasedá Ústřední krizový štáb, na pořadu dne jsou opatření proti šíření koronaviru, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *