Web zprávy

Praha: Ve městě asi řádí gang, který krade psy. Chce statisíce jako výkupné

V okolí Prahy řádí zloději, kteří kradou psy ze zahrad a dvorků. Podle chovatelů se může jednat o specializovaný gang. Minimálně v jednom případě chtěli zlodějíčci i stotisícové výkupné. Případy, kdy majitelé kvůli ztrátě svého čtyřnohého mazlíčka zažívají chvíle hrůzy, se pozvolna množí.

Na metru Vysočanská se střílelo. Došlo tam ke konfliktu dvou osob. Střílet se mělo z plynové pistole.

Pan Pavel je jedním z obětí domnělého gangu, kterému se zloději ozvali a chtěli výkupné. Částka, kterou požadovali, byla nadmíru překvapivá. „Ta částka byla nesmyslná, skoro půl milionu za psa. Takže jsme to neuhradili a dva dny potom se ten pes našel v Troji. Městská policie ho našla. Je čipovanej, byl vystřašenej a hubenej,” uvedl pro tn.cz majitel kolie Terry. Únos fenky zachytily bezpečnostní kamery. Na záběrech je vidět, jak neznámý muž přišel k plotu, otevřel branku, vzal fenku a utíkal s ní pryč. 

Lákají je na pamlsky

Finty zlodějíčků jsou prosté – nalákají pejska na pamlsek a tím si získají důvěru důvěřivého zvířete. Pes s nimi pak odejde. Nejspíš tímto způsobem přišla o svého zlatého retrívra i paní Michaela „Začali jsme ho hledat. Projeli jsme okolí, ani ťuk po psovi. Chceme ho mít doma, stýská se mně i dětem, je to člen rodiny,” uvedla nešťastná majitelka pro tn.cz.

„My jsme zjistili, že nám ji někdo krmí, že jí hází maso. Uspořádali jsme i pátrací akci, které se zúčastnilo asi třicet dobrovolníků, které vůbec neznám,” svěřila se paní Dagmar, která je další z obětí řádícího gangu. Zlatý retrívr Joye ji zmizel ze zahrady a od té doby ho neviděla. 

S Milošem S. se rozloučila rodina i známí.

Někteří nešťastníci se v obavách o své mazlíčky obrátili na policii, jiní zase pátrají na vlastní pěst. Při pátrání po zmizelých a zaběhnutých psech pomáhají hlavně čipy, které jsou od 1. ledna 2020 povinné.Také přečtěte

ON-LINE: Pro podniky nad 250 zaměstnanců platí povinně testování

6:10 – Firmy nad 250 zaměstnanců musejí dnes začít s jejich testováním, zaměstnanci mají povinnost …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště