Web zprávy

Praha vybere nejlepší startupy Evropy. Šanci mají i Češi

„Regionální kolo pro oblast V4 se uskuteční 13. října. Už teď evidujeme přes 400 přihlášek z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska – to je nejvíc za celou historii. V předvečer SWCSummitu z nich porota vybere vítěze, který v celoevropském finále doplní 11 nejlepších z ostatních regionů,“ upřesňuje Martin Vápeník, CEO ze spolupořadatelské společnosti UP21.

Přihlášení do soutěže je bezplatné, stačí jen vyplnit online formulář na adrese www.swcsummit.com/registration. „Termín pro odeslání přihlášky je 30. září. Doporučuji nenechávat to úplně na poslední chvíli, protože dotazník je dost podrobný a jeho vyplnění nějaký čas zabere. Ze všech přihlášek vybereme 10 nejlepších startupů, které se 13. října odprezentují před porotou. Vítěz postoupí do celoevropského finále,“ vysvětluje princip soutěže Václav Pavlečka, CEO spolupořadatelské společnosti Air Ventures.

Inspirace od známých osobností

Na programu bude výrazně víc než jen startupová soutěž. Pořadatelé tradičně oslovili řadu známých osobností, které se zapojí v roli spíkrů, panelistů či mentorů. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou:

  • Tosca Musk – členka světově proslulé rodiny Musků (sestra Elona Muska) a zakladatelka úspěšné streamovací platformy Passionflix, která se zaměřuje na romantické filmy a komedie;
  • Marvin Liao – zkušený startupový investor z vyhlášeného akcelerátoru 500 Startups;
  • Irina Nicoleta – ředitelka zodpovědná za expanzi značky Revolut v regionu CEE;
  • Tom Cwik – zástupce NASA, který má na starosti převádění kosmických vynálezů do normálního pozemského života;
  • Martin Tolar – český vědec a neurolog, jehož společnost Alzheon je aktuálně asi nejblíže vynálezu léku na Alzheimerovu chorobu.

Vedle vystoupení těchto řečníků budou na programu také panelové diskuse na různá témata a menší setkání u mentorských stolů, stejně jako „one-on-one“ schůzky mezi představiteli startupů, korporací a investorských společností.

Anti-covidová opatření

„Chtěli jsme zachovat možnost potkávat se a budovat vazby napřímo, jelikož právě to je jeden z hlavních benefitů celé akce. V souladu s aktuálními opatřeními jsme však výrazně omezili počet účastníků a řešíme i možnost, že by se akce streamovala na webu SWCSummitu. I zaoceánští spíkři i finalisté ze vzdálenějších zemí se zúčastní na dálku, pomocí videohovorů,“ uvádí Václav Pavlečka.

Prodej vstupenek

Vstupenky mohou zájemci pořídit přímo na webu www.swcsummit.com, případně přes prodejní portál GoOut.net. Cena začíná na 1 890 korunách.Také přečtěte

Netradiční konkurz do představenstva firmy na řízení nemocnic. V požadavcích je názorová shoda s Piráty a Starosty

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště