Web zprávy

Pražská teplárenská mění majitele | E15.cz

Pražská teplárenská zřejmě změní majitele. Společnost EP Infrastructure Daniela Křetínského, prodává teplárenskou firmu francouzské skupině Veolia. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

„Rozhodnutí o divestici Pražské teplárenské bylo vyvoláno vážným strategickým zájmem Veolie. V kontextu naší dlouholeté spolupráce s Veolií, dohody o partnerství při budování nízkoemisních zdrojů výroby tepla pro její potřeby a v neposlední řadě kvalitě Veolie jako provozovatele teplárenských soustav jsme nakonec s divestici souhlasili,“ uvedl Křetínský.

Podíl v Pražské teplárenské držela EP Infrastructure (EPIF) prostřednictvím společnosti EP Energy. EPIF ovládá Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Dodává teplo do více než 230 tisíc domácností a do desítek administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení. Firmě loni stoupl meziročně čistý zisk o 3,3 procenta na 580 milionů korun.

PZN redakce: Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz  

Hlad po elektřině je téměř stejný jako před krizí. Svědčí to o vzepětí ekonomikyTaké přečtěte

Látal netrefil sestavu. Jako bychom nechtěli vyhrát, vyčítal hráčům Sigmy

„Velké zklamání,“ hlesl trenér Radoslav Látal, jemuž nevyšly změny v sestavě. Oproti vítěznému zápasu s …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště