Web zprávy

Pražský festival světla Signal 2020 se bude konat


Signal festival se do ulic v Karlíně a na Starém městě vrátí od čtvrtka 15. do neděle 18. října. Novinkou bude trasa v Holešovicích. 

Všechno ale bude podle pořadatelů probíhat se zpřísněnými hygienickými podmínkami. Na vnitřní instalace bude nutné nosit roušky, ale pořadatelé doporučují, aby je návštěvníci nosili preventivně neustále. 

„Maximálně jsme zkrátili čas, který se návštěvníci zdrží na jednom místě a s tím i délku instalací, které běží ve smyčce. Instalace jsou rozumně plánovány tak, že se nikdo nemusí zdržet déle než patnáct minut,“ uvedl ředitel festivalu Martin Pošta s tím, že přísná hygienická opatření budou platit také pro personál.

Podle posledního nařízení vlády sice platí, že se nesmí konat vnitřní akce na stání pro více než deset lidí, výjimku ale mají výstavy. Vstup na vnitřní instalace tak zatím není ohrožen. 

Tématem letošního ročníku byl pro umělce “Plan B“. Toto heslo mělo původně odkazovat hlavně k enviromentálním tématům, ale v průběhu roku nabylo kvůli covidu-19 na jiném významu. 

Bude to vidět i na některých instalacích, například na aktuální „pandemické“ téma bude orientován i tradiční videomapping na kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

„Německé studio Weltraumgrafik zajímavě interpretuje letošní festivalové téma. Jejich projekce je abstraktní a hypnotická. Reagují na světovou pandemii, která změnila všechno, ale ne vše ke špatnému. Katastrofu vnímají jako výzvu a nový začátek. Podobné pozitivní až utopické scénáře budoucnosti jsme hledali. Nechceme být jen negativní a smutní,“ dodal vedoucí programu festivalu Matěj Vlašánek. 

Program festivalu začne vždy od 19 hodin do půlnoci. Vstupné na venkovní instalace je zdarma. Placené budou instalace v Průmyslovém paláci, Planetáriu, Hauch Gallery a Anežském klášteře. 

Jednu z instalací mohou lidé navštívit už nyní. V rámci festivalu Praha Září byla 8. září rozsvícena instalace české umělkyně Markéty Jáchimové uprostřed dvorany Průmyslového paláce.

Také přečtěte

Mít pevné břicho se vyplatí. Jak ho získat?

Předchází bolestem zad Pevné bříško není jen věcí vzhledu, ale nese s sebou také celou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště