Web zprávy

Před tragickou srážkou s autem generála na Trutnovsku jel mustang až 158 km/h

Nehoda se stala loni 21. září. Podle státní zástupkyně Dagmar Čevelové jel Chaura s mustangem před nehodou rychlostí až 158 km/hod.

Chaura jel od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn a v pravotočivé zatáčce se v protisměru čelně střetl se Škodou Rapid, kterou řídil Jakubů. Chaura vezl dvanáctileté dítě. Oba skončili s lehkými zraněními v nemocnici.

Chaura se v den nehody účastnil akce setkání majitelů aut Ford Mustang nazvané Mustangem na střechu Krkonoš. Speciálně upravený mustang měl půjčený od pardubického dealera vozů Ford, společnosti Auto In. Podle obžaloby se Chaura při cestě z Benecka přes Vrchlabí do Špindlerova Mlýna snažil dojet jiný mustang před sebou.

Podle Čevelové jel Chaura riskatním způsobem rychlostí nejméně 140 kilometrů v hodině. „Při nájezdu do pravotočivé zatáčky zvyšoval rychlost na nejméně 158 kilometrů v hodině ve snaze dojet jiný Ford Mustang,“ uvedla s tím, že následným brzděním před srážkou snížil rychlost na 121 kilometrů v hodině. „Nechoval se ohleduplně a ukázněně. Hrubě porušil zákony o bezpečnosti,“ řekla.

Chaura vyjádřil lítost a poškozené rodině se omluvil. „Události lituji, jsem si vědom své chyby. Jsem připraven nést trest,“ řekl před soudem. Nehoda se podle něj stala, když předjel vozy před sebou. Z vlastní nehody si údajně moc nepamatuje. ”Pamatuji si dokončené předjíždění, pak jen záblesky. Vědomí jsem nabyl až po příjezdu záchranné služby,“ řekl.

Vypověděl, že jel svižně, ale ne až tak rychle, jak uvádí obžaloba. V autě prý „trochu zápasil s automatickou převodovkou”.

V minulosti se účastnil amatérských automobilových závodů, v době nehody pracoval ve společnosti Auto In v oddělení Performance.

Chaura je obžalován z trestných činů usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a hrozí mu až osm let vězení. Pozůstalí a další poškození po Chaurovi požadují zaplacení 2,3 milionu korun.

Také přečtěte

Rozpočtovou novelu chce Schillerová dát na přelomu února a března

Schillerová neuvedla, o kolik by se měl schválený schodek 320 miliard korun zvýšit. Dopad daňových …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *