Web zprávy

Přes 6 tisíc případů za den, naznačují čísla. Rekordní je i počet obětí

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Dan Materna, MAFRA

V Česku je aktuálně 46 518 aktuálně nemocných covidem. V nemocnicích je podle posledních údajů resortu 1 741 infikovaných, 366 je v těžkém stavu. Od začátku měsíce stoupl počet hospitalizací o 713. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve středu podruhé v řadě překonal rekord. Po úterních skoro 4 500 nově nakažených přibylo 5 335 případů, což byl nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie.

Vláda zavře kulturu, sport a omezí školy i hospody. Nemocnicím uleví hotely

Rekord v denním nárůstu počtu případů covidu-19 padl během posledních dvou týdnů už čtyřikrát. Výrazně se zvyšuje i podíl potvrzených případů nákazy na počtu provedených testů. Už v neděli se dostal na rekordních 23,74 procenta a hned v úterý byl nový rekord opět překonán, když podíl pozitivně testovaných dosáhl rovných 24 procent.

U většiny nakažených má covid-19 lehký průběh. Ačkoli je však podíl lidí, kteří po nákaze skončí v nemocnici, malý, i ten v posledních dnech stoupá. V úterý přesáhl čtyři procenta, vyšší byl naposledy koncem června.

Také přečtěte

LÁSKA POD LUPOU: O Elišku jsem se bál u porodu, říká Václav Noid Bárta

NEODOLATELNÝ DETAIL NA PRVNÍ POHLEDVáclav: Ten mi padl do oka hned před osmi lety, Eliška má …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *