Web zprávy

Při požárech v USA zahynuli další tři lidé. Popelem lehlo víc než 2 000 domů


Shluk požárů v severní Kalifornii, jejichž ohnisko je zhruba 300 kilometrů severně od San Franciska, se během středy rychle rozšířil a přiměl k evakuaci tisíce lidí. Podle hasičů bylo poškozeno či zcela zničeno 2 000 budov.

Okres Butte se nachází poblíž horského města Paradise, které bylo v listopadu 2018 téměř celé zničeno požárem známým jako Camp Fire. Na 85 lidí tehdy zahynulo a desetitisíce obyvatel přišly o střechu nad hlavou.

S celkem 28 většími požáry v Kalifornii ve středu zápasilo na 14 000 hasičů. V úterý překonal stát svůj smutný rekord, když tam za letošní sezonu požárů lehlo popelem přes 9 308 kilometrů čtverečních porostu. Plocha spálené půdy se od té doby dále zvětšila a již překonala hranici 10 000 kilometrů čtverečních, uvedla agentura DPA.

S plameny se potýkají také další státy na tichomořském pobřeží USA, Washington a Oregon. V Oregonu ve středu na několika místech lehly popelem úhrnem stovky domů, guvernérka státu v této souvislosti varovala před „největší ztrátou na životech a majetku“ v dějinách státu.

Také přečtěte

Jsem jediný Žid na světě, který se modlí za zdraví nacistů, říká lovec Zuroff. Závodí s časem i covidem | iROZHLAS

Čtyři dekády strávil pátráním po nacistických zločincích, které ani po nalezení nebylo lehké dostat před …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *