Web zprávy

Při seznamovacím kurzu u Máchova jezera se nakazilo 116 vysokoškoláků

Máchovo jezero na začátku září hostilo dva turnusy adaptačních kurzů. Každého z nich se zúčastnilo zhruba sedm stovek studentů z různých univerzit.

„Hygienické stanice kvůli tomu vytrasovaly už 116 nakažených, ve skutečnosti jich ale může být ještě víc,“ napsal server.

Na většině akcí či her nenosili studenti roušky. Večer se chodili bavit do nedalekých Doks, kde je diskotéka a kemp Bílý kámen.

Kurzů se zúčastnili studenti Univerzity Pardubice, vysoké školy Ambis, Technické univerzity v Liberci, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzity Karlovy, Českého učení technického a Vysoké školy ekonomické v Praze. S podobným problémem se podle serveru setkaly i například Univerzita Palackého v Olomouci nebo Masarykova univerzita v Brně.

Organizátoři kurzů tvrdí, že dbali na dodržování hygienických předpisů. „Když jsme zjistili první případy nákazy, tak jsme ty lidi izolovali a poslali domů,“ uvedl organizátor kurzu pro Univerzitu Karlovu Michal Horký.

V Česku od začátku září výrazně přibývá nakažených, hospitalizovaných i vážně nemocných pacientů s covidem, stát znovu zpřísnil opatření týkající se nošení roušek, otevírací doby podniků nebo hromadných akcí. Mnohé vysoké školy přešly v těchto dnech na distanční výuku – některým to nařídili hygienici kvůli zhoršené epidemické situaci, jiné se pro ni rozhodly dobrovolně.

Také přečtěte

Babiš hovořil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem

„Mluvili jsme o důležitosti spolupráce EU a USA v boji s pandemií a s jejími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště