Web zprávy

Primátor Hřib na státní svátek pracoval v nemocnici: Poselství Pražanům

Zdeněk Hřib je vystudovaným lékařem. Lékařskou práci ale nikdy nevykonával. Vyzkoušel si to až na „stará kolena“ z důvodu pandemie covid-19, kdy se coby dobrovolník přihlásil na výpomoc do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV).

Taxikář Robert, „nejslavnější“ pacient s covidem-19, vzpomíná: „Pane doktore, já už nemůžu. Odpojte mě!“

„Dnes ve 12.30 hod. přijel primátor hl. m. Prahy a absolvent 3. LF UK MUDr. Zdeněk Hřib do FNKV,“ uvedla na svém facebookovém profilu 3. lékařská fakulta UK. „Převlékl se do bílého, dal fonendoskop do kapsy a vyrazil na fever clinic, kde po práci na magistrátu ve svém volném čase přiloží v této nelehké době pomocnou ruku při péči o pacienty s covid-19.“

»Mým Pražanům«

Ani v nemocnici ovšem Hřib nezapomněl na důležitost středečního dne, a pro Pražany si v rámci 102. výročí vzniku samostatné Československé republiky připravil krátký projev. „Zdravím vás do doby, která je pro nás všechny velice těžká,“ uvedl primátor. 

Naše republika v průběhu své existence čelila už mnoha výzvám. Ať už to byla epidemie španělské chřipky, nebo hospodářská krize, nebo druhá světová válka, nebo několik desetiletí trvající totalita. V novém tisíciletí jsme si všichni mysleli, že tyhle pohromy jsou už dávno minulostí,“ řekl Hřib. „Koronavirus je skutečnou hrozbou, která se dotkne skutečně každého z nás.“

Expolicista zavraždil ženu a znásilnil svou matku?! „O spánek jsem jí zlomil nůž,“ psal prý známému

Pražany vyzval k tomu, aby více mysleli na druhé, zejména pak na pacienty s těžkým průběhem nemoci, ale také na lékaře, zdravotníky a sestry, kteří o ně pečují s rizikem ohrožení vlastního zdraví. „Překonejme své vlastní pohodlí. Pojďme se všichni alespoň na chvíli uskrovnit. Využijme sílu pro pomoc slabším. Buďme ohleduplní. Naslouchejme odborníkům a dodržujme opatření, i když je vydali lidé, se kterými jinak nesouhlasíme,“ dodal s tím, že si je jistý, že republika zvládne i tuto krizi. „Musíme spolupracovat a být si nápomocní. O tuto dobrou vůli vás nyní prosím, a za tu vám nyní děkuji,“ dodal primátor.

Příklad ostatním

3. lékařská fakulta UK si počínání svého absolventa pochvaluje. Státní svátek strávil v respirátoru, roušce se štítem, s dvěma rukavicemi a s galoši – k tomu ještě v obleku z Tyvecu. Sám tak plní svá slova o pomoci slabším. „Jde příkladem ostatním,“ uvedla fakulta ve facebookovém příspěvku.

Dnes ve 12.30 hod. přijel primátor hl. m. Prahy a absolvent 3. LF UK MUDr. Zdeněk Hřib do FNKV, převlékl se do bílého,…

Zveřejnil(a) 3. lékařská fakulta UK – Third Faculty of Medicine dne Úterý 27. října 2020Také přečtěte

Vynikající kouč a vzdělaný člověk, vzpomínají na Vengloše reprezentanti

Podle oslovených osobností se Vengloš skvěle doplňoval s koučem Václavem Ježkem, s nímž dovedl národní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *