Web zprávy

Přímý přenos: Nemocnice v Česku na hraně. Zvládnou péči o další covidové pacienty?

V těžkém stavu leží v nemocnicích s onemocněním covid-19 nejvíce pacientů od začátku epidemie. Ministerstvo zdravotnictví jich v pondělí evidovalo 1329. Nemocniční péči vyžaduje více než 6500 lidí, jejich počet v posledních dnech roste. A experti tvrdí, že poroste dál. Nemocnice už musí sahat do rezerv a ministerstvo má plán, pokud by lůžka nestačila. Co nemocnice čeká a zvládnou další nápor pacientů? Sledujte přímý přenos tiskové konference náměstka ministra zdravotnictví pro lůžkovou péči Vladimíra Černého. Začíná v 10:00.

Tak velké množství pacientů s covid-19, kteří potřebují intenzivní péči, v českých nemocnicích ještě nebylo. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich bylo v pondělí 1329. Reálně jich je ale víc. Statistiky nezapočítávají ty, kteří se na ARO či jednotku intenzivní péče dostali kvůli komplikacím covid-19 dřív a stále tam zůstávají. Podle metodiky totiž po 20 dnech z covidové statistiky vypadávají. 

Koronavirus ONLINE: 19 537 mrtvých v ČR. A respirátory povinně od čtvrtka

Přetížené nemocnice zatím situaci řešily převozem pacientů do jiných zařízení v Česku. Minulý týden tak desítka pacientů ze Sokolova strávila dlouhé hodiny převozem do Humpolce na jižní Moravě. Karlovarský kraj už od ledna volá po tom, aby Česko požádalo o pomoc nemocnice v sousedním Německu.
Také přečtěte

Vláda chce pokračovat ve vývoji české vakcíny. Odhadované náklady dosahují 250 milionů

Cílem rozhodnutí vlády o pokračování vývoje české vakcíny je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště