Web zprávy

Příští týden přinese četné přízemní mrazíky, denní maxima kolem 10 stupňů

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Petr Ježek,
MF DNES

„Předpokládáme, že období od 12. října do 8. listopadu 2020 bude teplotně průměrné,“ uvedli meteorologové z ČHMÚ. Od hodnot běžných pro tuto část roku by se příští čtyři týdny neměly lišit ani množstvím deště. Srážkové úhrny se budou pohybovat většinou mezi pěti a deseti milimetry vody na metr čtvereční za týden.

Týdenní průměr denních maxim bude v příštím týdnu kolem deseti stupňů Celsia, v úterý jen mezi šesti a deseti stupni. „Minimální noční teploty se budou pohybovat po většinu týdne kolem tří stupňů Celsia s četnými přízemními mrazíky,“ předpokládají meteorologové. Ke konci týdne by se noční minima mohla dostat na šest stupňů.

Navazující dva týdny by měly být mírně teplejší. V noci budou teploty klesat nejčastěji ke čtyřem stupňům, přes den bude kolem 11 stupňů. Počátkem listopadu by se mělo opět mírně ochladit.

Až do soboty teploty kolem dvacítky. Pak se prudce ochladí a přidá se déšť

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 12. října do 8. listopadu je 6,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně. Zatím nejvyšší průměr 9,6 stupně Celsia meteorologové zaznamenali na podzim před dvěma lety.

Měsíční výhled

ČHMÚ zakládá svůj měsíční výhled na statisticko-analogické metodě, která neudává předpověď přesných teplot ani srážek. Vychází ze všech naměřených údajů na našem území od roku 1951 a ukazuje tak pouze trend ve vývoji počasí, tedy pravděpodobnost srážek a vývoje teplot v porovnání s průměrem v daném ročním období.

Pro lepší orientaci v grafech můžete použít náš návod.

Aktuální počasí v Praze sledujte v přímém přenosu iDNES.tv:

Také přečtěte

Elitní český halový atletický mítink bude v 0stravě i s cizinci

„Je to složité, protože každého musíme řešit zvlášť s ohledem na podmínky v jeho zemi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *