Web zprávy

Prohlédněte si dům, kde vyrůstal Joe Biden, kandidát na prezidenta USA

Světlý, popelavě šedý, bílá okna a černé okenice. Dům v pensylvánském Scrantonu se nijak nevymyká okolní zástavbě. Nad vchodem stíněným markýzou je menší štít, jedna z mála ozdob čelní fasády. Víc nic. Také interiér je zcela prostý. V přízemí je obývací pokoj s kuchyní, v patře jsou ložnice.

To, čím se dům liší od ostatních nejvýrazněji, jsou tak dvě cedule upozorňující, že zde vyrostl někdejší viceprezident a současný kandidát na prezidentský titul USA Joe Biden a že v tomto domě má své jisté příznivce.

Není divu, rodina Kearnsových koupila dům po Bidenových a bez velké nadsázky lze říci, že současný kandidát na prezidentský úřad má u nich dveře stále otevřené. Ostatně, jeho podpis na zdi z ledna roku 2008 pietně uchovávaný dodnes to jen potvrzuje.

Na jeho tehdejší návštěvu vzpomíná i paní Anne Kearnsová. Není pochyb o tom, že Biden má na dům a své dětství v něm stále živé vzpomínky. Obyvatelům pětasedmdesátitisícového Scrantonu, jenž prochází už několik desetiletí ekonomickou krizí, je obzvláště blízké jeho vyprávění o tom, jak se jednoho dne Bidenův otec vrátil domů a oznámil rodině, že přišel o práci. Následkem toho se rodina musela odstěhovat.

Při návštěvě domu v roce 2008 s sebou přivedl spoustu lidí a novinářů, vzpomíná paní Kearnsová.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: [email protected]

 

„Vyprávěl jim o svém dědovi. A stejně, jako vždycky v televizi, pokaždé začínal ‚můj táta říkával‘ nebo ‚moje máma říkávala‘. Slýchám to od něj už dlouho. Má to v kořenech. Tak to je,” má jasno stará dáma.

Také přečtěte

Krumlov už je pro epopej připraven

„Kolaudace je jedna věc, kterou musíme udělat. Druhou je správný chod systému, jenž uvnitř zámku …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *