Web zprávy

Pronásledování řidičů na Šumpersku: Jeden uvázl v kukuřici, další nezvládl couvání

O případech z minulého týdne informovala ve středu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová. První z řidičů na sebe upozornil minulé úterý v Zábřehu značně hlučným výfukem.

„Policisté se rozhodli řidiče chevroletu, který právě opouštěl kruhový objezd v Zábřehu a mířil na Postřelmov, zkontrolovat. Za použití světelného i zvukového výstražného znamení se jej snažili přimět k zastavení. Řidič však místo brzdy sešlápl plyn, bezohledně začal předjíždět vozidla jedoucí před ním a ohrožovat ta v protisměru,“ popsala akci mluvčí.

Řidič pak odbočil na polní cestu a zmizel i s autem v kukuřici. Podle mluvčí bylo po dešti, takže muž po zhruba čtyřiceti metrech s autem uvázl, načež se dal na útěk. Jenže na druhé straně pole už na něj číhala další policejní hlídka.

Ukázalo se, že na třicetiletého muže byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu ve vězení kvůli opakovanému nerespektování zákazů řízení. Navíc byl pod vlivem povzbuzující drogy pervitinu.

Pronásledovaný řidič v Zábřehu skončil v kukuřici.

Foto: Policie ČR

V autě v poli našli policisté dívku, která jim tvrdila, že řidiče nezná a je jen stopařka.

Další řidič chtěl uniknout policii v neděli krátce po půlnoci u Studené Loučky, která je částí Mohelnice. Hlídka na něj narazila, když byl v protisměru, a zastavila ho výstražným světlem. Jenže když policisté vyrazili k autu, šofér začal rychle couvat.

„Nezastavil se ani před hrozbou namířených střelných zbraní, kterou policisté využili jako donucovacího prostředku k zastavení vozidla. V rychlocouvání ale nebyl příliš zručný. Přibližně po dvou stech metrech najel s džípem do příkopu, narazil do stromu a vůz přetočil na střechu,“ upřesnila Vybíhalová.

Policie pronásledovala řidiče džípu ve Studené Loučce.

Foto: Policie ČR

Muž vyvázl bez zranění a snažil se dostat ven z havarovaného auta dveřmi spolujezdce, skončil ale rovnou v rukou policistů. Řidič podle mluvčí jevil známky opilosti, dechovou zkoušku ale odmítl. Policisté zjistili, že mu soud opakovaně uložil zákaz řízení.

Policie případy vyšetřuje kvůli několika přestupkům a také ve vztahu k maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dva roky vězení.

Také přečtěte

POLITICKÝ DIÁŘ: Landa, Klaus, Rákosníček a mokrý hadr

Počty nakažených rostou raketovou řadou, atakujeme první příčky na celém světě. Přesto se spousta lidí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště