Web zprávy

Provozovatelé sportovišť sčítají ztráty, bazény zatím nevypouštějí

„Nařízení vlády respektujeme, máme uzavřený celý areál, vnitřní i venkovní bazén, protože ten také spadá do kategorie umělých koupališť. Lidé nám kvůli venkovnímu bazénu hodně volají a ptají se na to,“ řekl v pátek Právu ředitel plaveckého stadionu v Praze-Podolí Jan Bezděk.

„Ráno jsme neotevřeli, zaměstnanci přišli, něco poklidili a odešli domů. V pondělí budeme řešit, zda jim dáme nějakou náhradní práci, nebo si vyberou dovolenou,“ doplnil.

V Podolí na tržbách každý den přijdou zhruba o 80 tisíc korun. „Vodu z bazénů vypouštět nebudeme, to by bylo extrémně drahé,“ vysvětlil Bezděk.

Nejnavštěvovanější tuzemský akvapark Aquapalace Praha má denní náklady 600 tisíc korun. Na 14 dní je přitom nelze snížit, sdělila Právu ředitelka Vladana Horáková.

Nad uzavřením bazénů se podivuje provozovatel městského plaveckého stadionu v Liberci. „Když mohou lidé chodit do obchodních domů, tak proč bychom nemohli chodit do prostředí bazénu, kde je chlórová voda? Ale samozřejmě to respektuji,“ prohlásil Jan Švec.

Sauny zakonzervují

Řetězec saun Saunia hodlá své provozovny na dva týdny „zakonzervovat“. Náklady na údržbu tak budou minimální, musí ale samozřejmě hradit nájmy a mzdy.

„Aktuálně čekáme na bližší informace ohledně opatření a potenciálních kompenzací. Bezpečnost saun je prokázána, stejně jako zdravotní benefity saunování,“ popsal Právu provozní ředitel Saunia Jaroslav Zonyga. Ztráty na tržbách odhaduje v milionech korun.

Také fitness centra sčítají ztráty. Za dva týdny nuceného uzavření vnitřních sportovišť vygenerují úhrnnou ztrátu až 285 milionů korun, uvedla Česká komora fitness.

„Toto je další krutá rána sektoru, který už od června počítá obrovské ztráty,“ uvedla prezidentka komory Jana Havrdová.

Také přečtěte

Ze zpěváka řezbářem nebo tiskařem. Umělci mění kvůli covidu povolání

Zpěvák Radek Banga musel v důsledku vládních opatřeních zrušit veškeré své aktivity. Kromě koncertů i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *