Web zprávy

Průvodci by mohli učit studenty v centru Prahy.

Netradičních hodin by se měli zúčastnit studenti v malých skupinkách, kdy však vyjdou do ulic, není ještě jasné: „Jsme připraveni spustit program na podporu zaměstnanosti průvodců, kteří mají či budou mít smlouvu s PCT,“ řekl Cipro. Rozhodnout o využití průvodců ve školách musí rozhodnout městská rada. Kdy a zda se tak stane, Třeštíková ani Cipro neřekli.

Koronavirus ONLINE „Zásadní“ opatření od pondělí, oznámil Prymula. A Maláčová v izolaci

Třeštíková řekla, že by se výuka odehrávala v ulicích Prahy a neznamenalo by to tedy, že by chodili přímo do škol. „Chápeme, v jaké situaci školy jsou a že mají problém, aby tam chodili externisté,“ řekla. Průvodci by žákům přednášeli v různých jazycích. Žáci by se tak učili nejen historii, ale rovněž si procvičovali cizí jazyky. Za služby by město průvodcům platilo. V Praze je více než tisíc registrovaných turistických průvodců.

Obří ztráty

Praha se potýká kvůli pandemii koronaviru s poklesem turistického ruchu. Jen samotné město podle předsedy výboru pro kulturu a cestovní ruch Jana Wolfa (KDU-ČSL) přichází na vstupném na věže a z poplatku za ubytování o zhruba půl miliardy korun ročně.

Průvodci v září před magistrátem protestovali za zlepšení podmínek. Většina jich je od března bez příjmu a podpora od státu skončila 8. června. Město před prázdninami spustilo kampaň V Praze jako doma a na podporu turismu dalo přes 120 milionů. Kampaň podle Cipra přilákala do hlavního města 60.000 turistů. Systém bude fungoval tak, že turista, který přespal v hotelu, dostal od města dotovanou poukázku na návštěvu kulturních zařízení. Město tak podpoří dvě organizace naráz. Město mělo připraveno k rozdělení asi 300.000 bodů, z nich jich ale lidé 140.000 nevyčerpali.

Pospíšilův boj s covidem: Přestával jsem dýchat a myslel na nejhorší! Dostal remdesivir i kyslíkovou masku

Loni přijelo do Prahy 8,03 milionu turistů. Strávili zde 18,46 milionu nocí a průměrná délka pobytu je 2,29 noci. Praha generuje 60,3 procenta z celkového HDP České republiky v oblasti turismu.Také přečtěte

V Rusku zmizela při sáňkování dívka, našla se po osmi hodinách. Zachránila ji teplá voda kanalizace | iROZHLAS

Ruská prokuratura začala vyšetřovat okolnosti, za kterých ve městě Južno-Sachalinsku na ostrově Sachalin na ruském …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *