První zimní posila pro Baník. Za Hapalem míří vycházející hvězda


Ostravský Baník hlásí příchod první zimní posily. Mužstvo trenéra Pavla Hapala vyztuží vysoký stoper, který za sebou má úspěšný podzim.

Desáté místo, jednadvacet bodů a jen čtyřbodová ztráta na čtvrtou Olomouc. Ostravský Baník má za sebou nepříliš výsledkově vydařený podzim, který vyvrcholil odvoláním trenéra Pavla Vrby. Slezané se přesto pod Pavlem Hapalem dokázali herně zvednout a věří, že na jaře budou opět bojovat o pohárové příčky tak, jako v předchozích ročnících. K posunu vzhůru by měla pomoci také nová posila v podobě vysokého stopera z Albánie.

Do Ostravy míří šestadvacetiletý stoper Eneo Bitri, který má za sebou úspěšný podzim v barvách albánského FK Partizan. Bez osmi centimetrů dvoumetrový stoper předváděl skvostné výkony a vysloužil si také pozvánku do národního týmu, za který odehrál tři utkání. „Stopera jsme měli v hledáčku nějaký čas. A z hráčů, které jsme měli vytypovány, pro něj převážilo, že umí rozehrát,“ prohlásil na jeho adresu šéf sportovního úseku Luděk Mikloško na stránkách klubu.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bývalý hráč kazašské Astany nebo albánských týmů Tomoti Berat a Kamza má podle něj také další klady. „Na svou výšku je poměrně pohyblivý a je výborný ve vzdušných soubojích. Ať v defenzivních nebo ofenzivních, dokáže dát gól,“ pokračuje Mikloško o stoperovi, který má na svém kontě stovku utkání v nejvyšší albánské lize. Roli hrály také Bitriho nemalé zkušenosti a podle předpokladů by měl zapadnout do herních schémat.

Mikloško: Má zkušenosti s těžkými zápasy

Je mu šestadvacet, je to hráč v ideálním fotbalovém věku. Má už i nějaké zkušenosti s těžkými zápasy včetně pohárů. Dokáže hrát i před plnými stadiony. Má tedy předpoklady, aby zvládl přechod do Baníku,“ zakončil Mikloško na adresu hráče, za kterého Baník zaplatil podle informací SportyŽivě.cz okolo čtyř milionů korun.

Pro Slezany jde přitom o vůbec první zimní posilu. Post stopera Baník na podzim trápil. Vzhledem k tomu, že Jaroslav Svozil je stále mimo hru, měl by trenér Pavel Hapal pro jarní část ročníku k dispozici jen trojici středních obránců. Po zranění je navíc i osmnáctiletý mladík Patrik Měkota, dvacetiletý stoper Zdeněk Říha zatím bude sbírat starty za třetiligovou rezervu.