Web zprávy

Prymula: Nárůst nových případů covidu tento týden zpomalil

Nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Čtvrtečních 2913 nakažených považuje za maximum tohoto týdne.

„Nejde nám ani tak o to, jestli máme 2000 nebo 3000 nově pozitivních, ale o to jakým způsobem tato data ovlivňují náš systém a jeho kapacitu,“ řekl ministr. Záleží na tom, zda narůstají počty hospitalizovaných, vyžadujících plicní ventilaci, nebo počty úmrtí. „Tato data jsou naprosto reálná, opatření jsou proto naprosto na místě,“ dodal.

Testovací kapacita by se měla podle Prymuly navýšit na 30 tisíc testů denně, současná je asi 23 tisíc. „Páteřní síť v nemocnicích by měla dále narůstat z 8000 na 12 tisíc,“ uvedl. V současné době se podle něj zapojuje akademický sektor. „Díky pojišťovnám se daří nalézat model, jak tato pracoviště zaplatit,“ dodal.

Odběrová centra u největších nemocnic mají podle Prymuly fungovat osm hodin denně a udělat aspoň 1000 odběrů denně, u regionálních nemocnic by měla být otevřena aspoň pět dní v týdnu s podobnou kapacitou. Ostatní centra by měla fungovat aspoň tři dny v týdnu a čtyři hodiny denně.

Přehledně: Kdy jsou zavřené obchody během státních svátků 2020?

Kde leží hranice pro ještě tvrdší opatření proti koronaviru? Neznám ji, přiznal Babiš

Zavírat v deset je nesmysl. Už nemáme z čeho brát, říká provozovatel pražského baru HemingwayTaké přečtěte

V Rusku mučili vězně. Tělo vrátili bez orgánů, říká rodina jednoho z nich

Novaja Gazeta v úterý uvedla, že obě nová videa pochází ze stejné trestanecké kolonie v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště