Web zprávy

Prymula: Nárůst počtu nakažených je enormní, opatření se musí zpřísnit

Česko má v současné době v přepočtu čtrnáctkrát víc nakažených než Německo. V EU má na obyvatele nejvíce případů, téměř o čtvrtinu víc než druhé Španělsko.

Vláda ve čtvrtek oznámila omezení zejména aktivit pro volný čas i školní výuky, část platí od pátku, další opatření mají fungovat od pondělí. Prymula a premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve nevyloučili, že pokud se situace nezlepší, bude třeba celoplošná uzávěra života v zemi.

Za pátek laboratoře v Česku prokázaly nákazu u rekordních 8618 lidí, nejvíc za jediný den od začátku epidemie v zemi a přes tři tisíce víc než dosavadní maximum ze čtvrtka. Denní rekord padl v tomto týdnu počtvrté za sebou. V nemocnicích bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 1893 pacientů s koronavirem, z toho 412 je ve vážném stavu. Počet úmrtí s covidem se zvýšil na 905.

Novinky vývoj reprodukčního čísla denně sledují. Zde je nutné upozornit, že nejde o oficiální data ÚZIS, ale o výpočet iniciativy Data Against COVID, může tedy docházet k určitým odlišnostem.

Také přečtěte

ŽIVĚ: Vláda na mimořádné schůzi jednala o úpravách protiepidemického systému PES | iROZHLAS

Vláda se ve středu večer mimořádně sešla, aby projednala možné úpravy protiepidemického systému PES.Diskutovala i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *