Web zprávy

Prymula: Pozdější zavedení roušek mohlo mít negativní vliv

„Je pravdou, že může mít negativní vliv, že se roušky zavedly později. Efekt je ale poměrně malý,“ reagoval ministr na dotazy novinářů. Podle něj vinu na zhoršující se situaci nese i řada dalších věcí. Lidé například odmítají opatření dodržovat.

Povinné nošení roušek mimo jiné ve školách či obchodech prosazoval v srpnu Vojtěch. Po schůzce s premiérem ale otočil, a tak se od něho upustilo. Opatření se pak přijímalo po několika týdnech narychlo, když čísla nakažených začala růst.

Na vládě byl soulad ve všech nynějších opatřeních, řekl Roman Prymula

Video: ČTK

Se zpřísňujícími opatřením, co vláda vyhlásila ve čtvrtek Babiš podle Prymuly souhlasí. „Opatření přijala vláda jednomyslně, panovala na nich shoda. Nevystoupil proti nim ani premiér,“ sdělil na tiskové konferenci po jednání vlády Prymula. Kabinet podle něj jednal pouze o technických detailech, jako byla například otevírací doba restaurací nebo výjimky pro svatby.

„Hledali jsme opatření, která budou akceptovatelná. Žádné, které jsem navrhl, nebylo vetováno,“ upřesnil. Podle něho s ním byla za jedno i opozice, která jednala prostřednictví videokonference s ním i s premiérem dopoledne.

Babiš na brífink nedorazil

Sám premiér na tiskovou konferenci nedorazil. Jedná se tak už o druhý poměrně zásadní brífink v řadě. Neukázal se totiž ani, když kabinet vyhlašoval nouzový stav. „To, že prezentujeme opatření s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) je logické. Jsou to opatření za naše resorty,“ vysvětlil.

Vláda ve čtvrtek rozhodla například o uzavření posiloven a bazénů. Omezila také otevírací dobu pro restaurace. A změnila pravidla výuky na středních či vysokých školách.

V pondělí přitom ještě ministr tvrdil, že žádná tvrdší opatření tento týden nevyhlásí. „Sliboval jsem, že začneme mírnějšími opatřeními. Za to se musím omluvit. Situace, která nastala, je natolik alarmující, že to musím změnit,“ sdělil. V České republice totiž přibylo ve středu přes pět tisíc nových případů a za čtvrtek zatím 3139 nakažených.

Také přečtěte

Jana Fabiánová pohořela v Prostřeno! Proč?

Jana nevařila doma, ale v kavárně. Možná právě tím byli její soupeři trochu zklamáni. „Nemám dobrou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *