Web zprávy

Prymula: Scházet se bude smět jen 10 až 20 lidí

„Budeme se pohybovat mezi deseti až dvaceti,“ odpověděl Prymula na dotaz, na kolik by se měl omezit maximální počet shromážděných lidí při volnočasových aktivitách. „Budou odlišnosti třeba pro svatby, kde to bude třeba třicet,“ doplnil.

Vyhlášení očekává ve středu nebo v pátek.

O omezení počtu lidí, kteří by se mohli potkávat, hovořil Prymula už v sobotním rozhovoru pro Novinky, kdy však neupřesnil čísla. „Inspirace bude nepochybně z celého světa, ale půjdeme vlastní cestou. Některá opatření ze zahraničí budou určitě aplikována i u nás,” odpověděl Novinkám na dotaz, zda se bude inspirovat například Velkou Británií, kde se smí scházet jen šest lidí.

„Pokud to opravdu chceme srazit, tak to musíme udělat,“ řekl na Primě Prymula s tím, že například v obchodech lidé nedodržují dvoumetrové rozestupy.

Prymula dále prohlásil, že zatímco nehodlá zavírat základní školy, u středních škol se povede diskuse o zavedení distanční výuky. Výjimku by měly jen první ročníky.

Chce jednat s ministrem školství Robertem Plagou o dočasném zrušení výuky hudební výchovy a tělocviku. Při těchto předmětech žáci nemusí nosit roušky.

Prymula také zmínil, že je třeba zvýšit kapacitu testování. V rámci dnů by mohla činit 30 000 denně, nyní je kolem 23 000.

Také přečtěte

Experti: Krize zlevní byty v panelácích

Naopak novostavby ani starší byty v centru měst podle odborníků nejspíš zlevňovat nebudou. S výrazným …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště