Web zprávy

Raději Einsteina, nebo Poldu? Detektivku Primy si zvolí sami diváci


„Rozhodli jsme se na nedělní večer vrátit detektivku a poprvé necháváme osud hlavního vysílacího času v režii diváků. Je tak čistě na jejich volbě, jestli od 4. října budeme vysílat nové díly Poldy, nebo případy Einsteinova potomka,“ říká generální ředitel Primy Marek Singer s tím, že sám je na výsledek hlasování velmi zvědavý: „Ani my na Primě totiž nemáme jednoznačný konsenzus.“

Komediálně laděná krimisérie Polda patří k divácky nejúspěšnějším projektům Primy. V její čtvrté řadě doplní Davida Matáska v roli ostříleného policejního matadora, který se po dlouhém kómatu probudil do jiných časů, jeho nový parťák, jehož si zahraje Vladimír Polívka.

Pokud si diváci zvolí Einsteina, budou sledovat osudy protivného génia Filipa Koeniga, prapravnuka Alberta Einsteina v podání Vojty Kotka, který při pátrání pomáhá vyšetřovatelům v podání Pavla Zedníčka či Ivany Chýlkové jen proto, aby si vyžehlil vlastní přestupek proti zákonu.

S nasazením Einsteina počítala Prima původně od letošního jara, kvůli koronakrizi však jeho premiéru stáhla a chystala ji až na příští jarní sezonu. Proč se detektivní neděle vracejí už nyní, lze vyčíst z klesající sledovanosti jiné nedělní novinky podzimní Primy, show Zlatá maska.

Při startu vidělo Zlatou masku 780 tisíc lidí, i tehdy však prohrála s reprízovou detektivkou na ČT, a postupně se pak propadla až pod půl milionu diváků. Od října tedy bude Zlatá maska posunuta do druhého večerního času nedělního programu, tedy kolem půl desáté po nově nasazených krimiseriálech.

Také přečtěte

Reset má galerii rozsvítit, rozmluvit i rozezvučet, říká kurátorka

Reset je prvním výstavním počinem, který vytvořil nový tým kolem nedávno jmenované ředitelky Galerie Benedikta …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště