Web zprávy

Rakovina jícnu: Ženu pálila žáha, nádor lékaři objevili pozdě

První příznaky rakoviny jícnu se u Jackie Johnsonové objevily už na začátku letošního března, nemohla prakticky nic jíst a těžko se jí přes silné pálení žáhy polykalo. Navštívila proto lékaře. Jednou, podruhé, a nakonec i potřetí bez toho, aby se jí do krku někdo podíval. Závěr byl jasný. Reflux, který zaženou obyčejné léky.

Falešná doktorka v neexistující firmě nabízela zdravotnické kurzy a dohlížela na sportovce

Jackie to ale bylo divné, její stav se zhoršoval a ve finální fázi prakticky nemohla nic jíst. Až na čtvrté prohlídce se konečně lékaři rozhodli udělat ženě řádné vyšetření, které odhalilo krutou pravdu. Britka má v jícnu nádor ve čtvrtém stádiu. Ani to se ale lékaři neodvážili ženě rovnou říci. Dočetla se to z poznámek, které u ní na posteli nechala sestra.

„Zavolala si lékaře a ten se jí styděl říct pravdu. Potvrdil ale, že co četla, je pravda, pak odešel,“ popsal médiím Jackiin manžel Colin, který popsal, jak hrozné bylo se dovolat lékařům během koronavirové krize. „Všude nám tvrdili, jak je NHS otevřené, že pomohou každému, ale nebyla to pravda. Schůzky s mojí ženou byly jen telefonické, nikdo ji neprohlédl a jen jí zvyšovali dávky léků,“ uvedl Colin.

Lékaři chtěli v současnosti nasadit ženě pouze paliativní péči a chemoterapii, aby se nádor více nešířil. Prakticky jí ale sdělili, že pomoc přišla pozdě. Rodina ovšem našla odborníka, který by možná Britce dokázal pomoci. Jedná se ale o soukromníka, a proto pro ženu rodina zřídila sbírku na stránce GoFundMe.

Za úplatky předepisoval dealerům recepty na opiáty! Tisíce tablet za půl roku, lékař (63) z Holešovic skončil ve vazběTaké přečtěte

PŘEHLEDNĚ: Od pondělí platí přísnější opatření

Omezení pohybu v rámci okresu a v Praze: Opustit bydliště za jiným účelem, například na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště