Web zprávy

Rakušan chce jít s Bartošem: STAN projedná s Piráty koalici pro volby do Sněmovny

Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes rozhodl, že zahájí vyjednávání výhradně s Piráty o vytvoření koalice dvou rovnoprávných partnerů pro parlamentní volby v roce 2021. STAN to uvedl v tiskové zprávě. Vít Rakušan uvedl, že nyní je míč na straně Pirátů, které vede Ivan Bartoš.

Podle předsedy hnutí STAN Víta Rakušana krajské volby ukázaly, že spolupráce politických stran má smysl, pokud funguje programová i lidská symbióza. Subjekty si kooperaci vyzkoušeli i před krajskými volbami v Olomouckém kraji, kde koalice skončila na druhém místě za hnutím ANO.

Velký přehled: 4 hejtmani pro ODS? Končící Čunek zuří, Piráti dali košem ANO ve Varech

„Dlouhé měsíce jsem strávil rozhovory s ostatními předsedy opozičních stran, diskutovali jsme spolu výhody i nevýhody spolupráce pro parlamentní volby, nechali jsme v nezávazném referendu vyjádřit celou naší členskou základnu a uskutečnili jsme interní průzkum mezi voliči. Závěry potvrdily, že spolupráce STAN a Pirátů má z koaličních variant nejvíce sympatií mezi našimi členy i nejvyšší šanci dosáhnout úspěšného volebního výsledku. Tyto závěry jsem předložil celostátnímu výboru hnutí STAN, který dnes rozhodl o zahájení koaliční spolupráce s Piráty. V úspěch této spolupráce věřím, ale nyní je ještě míč na straně Pirátů,“ komentoval Rakušan dnešní rozhodnutí.

Místopředseda STAN Petr Gazdík původně avizoval, že navrhne výboru odklad hlasování o spolupráci s Piráty o dva týdny kvůli vyjednávání o koalici ve Zlínském kraji. Dnes ale před jednáním Gazdík uvedl, že se podařilo s vedením Pirátů dohodnout na komunikaci do budoucna, aby nevznikaly problémy.Také přečtěte

Armin Laschet: Podle nástupce Merkelové není návrat do běžného života před létem možný

Ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Laschet byl do čela CDU zvolen před týdnem. Před zářijovými parlamentními …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *