Web zprávy

Rána pro noční život v Praze? Některé kluby zůstanou nově zavřené

Úprava provozní doby podle provozovatelů koktejlových barů a tanečních podniků nemá tedy smysl. „My opravdu neotevřeme. Jsme noční hudební klub a chceme provozovat noční hudební průmysl a vytvářet podmínky lidem k noční zábavě. Do kina také nepůjdete v poledne. Zaprvé jste v práci a zadruhé asi v poledne si nedáte dvojku vína pro lepší náladu. Tedy otevřít dříve nemá absolutně smysl,“ uvedlo vedení hudebního klubu Epic.

Auta vyhnali, ale lidé nepřišli! Na „Hřibově zahrádce“ je pusto prázdno, pokus na nábřeží nevyšel

Stejný názor zastává majitel hudebních a koktejlových barů Nebe Michal Matoušek. Kvůli koronaviru přitom investovali do opatření proti zamezení šíření nákazy. Lidem při vstupu měří teplotu, upravili klimatizaci a zavedli důkladné dezinfekční postupy. Není podle něj možné situaci podcenit. Podnik, kde se nakažení objevují, dostane totiž od lidí nálepku, pak už do něj nikdo nechce přijít.

„Sotva skončily prázdniny, které jsou pro hudební kluby vždy nejhorší, a my se mohli začít nadechovat, tak přišlo opět omezení. Kolik lidí s nákazou covid-19 je od začátku pandemie evidováno z jakéhokoliv hudebního klubu? Ani jeden, od začátku ani jediný nakažený, ale neustále veškerá opatření jsou směřována proti nám,“ sdělilo dále vedení klubu Epic. Doufá v hromadnou žádost o odškodnění v plné výši za celou dobu omezení provozu.

Lidé se budou veselit jinde

Podle generálního ředitele klubu Le Valmont Jakuba Blahutiaka je nové opatření o omezení provozní doby nešťastné a nedomyšlené. „To, že se omezení týká jen Prahy, bude mít za následek, že lidé půjdou do klubů z blízkého okolí Prahy. Vlastně se to pomyslné ‚ohnisko‘ ještě rozšíří,“ uvedl. Klub podle něj zůstane zavřený, protože při přepočtu nákladů a potenciálních obratů se ho otevřít nevyplatí.

Koronavirus ONLINE: Roušky se vrací i do škol a na pracoviště. A nákaza u Pirátů

„Opětovné uzavření bude mít opět dopad na naše výdělky, které už teď jsou pod hranicí únosnosti. Bohužel ohledně nákladů na provoz a zaměstnance nemáme skoro žádné úlevy a věci spojené s naším podnikáním nikdo neřeší,“ uvedl k novému nařízení Aleš Půta za Hemingway Bar.

Koronavirus se v létě rozšířil v pražském klubu Techtle Mechtle, se kterým je spojováno na 250 nakažených. Dalším podnikem, kde se nedávno objevil člověk s covidem-19, byl klub Rodeo. Podle informací, které zveřejnil na facebooku, se neotevře do doby, než budou na koronavirus otestováni všichni zaměstnanci a externí pracovníci a situace se ustálí.Také přečtěte

Pfizer jsme seniorům schopní dát, jen je vakcíny málo, říká praktik Šonka

K očkování se mohou hlásit senioři 80+, pro které je náročná už samotná registrace a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *