Web zprávy

Realitní magnát Vítek investoval v Itálii. Ovládne realitní firmu Nova RE

Vítkovu nabídku na zvýšení kapitálu schválilo představenstvo společnosti ve středu 7. října. Za jednu novou akcii zaplatí CPI Property Group částku 2,36 eura, uvedla společnost ve zprávě pro akcionáře. Soutěž mezi investory o navýšení kapitálu řídila poradenská společnost Houlihan Lokey.

Upsáním akcií tuzemský miliardář italskou společnost ovládne a poté udělá povinnou nabídku na výkup akcií ostatním akcionářům společnosti, která se obchoduje na milánské burze. Kapitálové zvýšení ovšem musí ještě schválit financující banka Nova RE.

Italská společnost vlastní nemovitosti v Římě, Miláně a Bari, jejichž hodnota se oceňuje na 123,3 milionu eur. Nova RE je zároveň jednou z pěti italských firem, které získaly status SIIQ, který umožňuje daňové úlevy pro investory. 

Vítkova CPI prodala investorům bondy za čtrnáct miliard. Nemusí je nikdy splatit

Vítkova skupina očekává, že se Nova RE stane její platformou pro další investice v Itálii. „Převzetí Nova RE přináší strategické výhody pro investice CPI PG v Itálii,“ komentoval akvizici Martin Němeček, výkonný ředitel CPI PG.

V Itálii zatím CPI PG vlastní realitní portfolio o hodnotě 67 milionů eur. „Itálie představuje malou část portfolia CPI PG, ale jsme potěšeni, že máme skvěle řízenou platformu pro budoucí růst,“ dodal Neměček.

Dnes se akcie Nova RE obchodují okolo ceny 2,57 eura za akcii. V posledním roce se akciím nedaří, když se od začátku roku propadly o zhruba třicet procent.

Realitní magnát Vítek prodal luxusní rezidence ve FranciiTaké přečtěte

KOMENTÁŘ: Jak je to s touhou po demokracii v USA? – Matěj Široký

Kdo veřejně neodsoudil útok, byl považován za podezřelého. Opravdová mediální tsunami nenávisti. Olej do ohně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *