Web zprávy

Rebel na růžové plachtě. Klimatičtí aktivisté vyvěsili transparent z Eiffelovy věže | iROZHLAS

Příznivci hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) v neděli z Eiffelovy věže vyvěsili transparent s nápisem Rebel. Akcí zahájili týden protestů a demonstrací, kterými chtějí přimět nejen francouzskou vládu k zlepšení boje s klimatickými změnami, informovala agentura AFP.Paříž

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPříznivci hnutí Extinction Rebellion v neděli z Eiffelovy věže vyvěsili transparent s nápisem Rebel. | Zdroj: Profimedia

Pět růžových plachet s písmeny, které dohromady vytvořily slovo Rebel, vyvěsili aktivisté z prvního patra ikonické pařížské památky. Akce se podle AFP zúčastnily asi dvě desítky aktivistů, z toho osm lezců.

„Zdravotnická krize dodala našemu poselství na váze,“ řekla agentuře AFP Léa Lecoupleová, jedna z členů hnutí Extinction Rebellion, kteří v neděli přišli před Eiffelovu věž.

Pandemie a restrikce přijaté v boji s koronavirem podle ní totiž ukázaly, že je možné snížit emise oxidu uhličitého a že letadla mohou přestat létat.

„Eiffelova věž je celosvětový symbol. Chceme říci: Všechno zastavte. Otevřete oči, je tu nouzová situace,“ dodala Lecoupleová.

Vyvěšení transparentu z prvního patra Eiffelovy věže je podle AFP symbolickým zahájením protestních akcí ve Francii, které se budou nacházející týden odehrávat v rámci celosvětové „říjnové rebelie“.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

V Popovicích a v Podolí zahájil kraj očkování seniorů ve věku 80 a více let

„Z dodávky vakcín jsme vyčlenili vakcíny pro 500 lidí z řad seniorů ve věku 80 a více let. První …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *