Web zprávy

Ředitel ČT Dvořák napadl prodej Novy, žádá rovný přístup k vysílání sportu


O tom, že se Česká televize obrátila na Brusel, informoval v úterý Radu ČT na jejím jednání generální ředitel Petr Dvořák. „Česká televize od Evropské komise obdržela dotazník, který má popsat, jaká tržní a konkurenční rizika může přinést majetkové propojení skupiny TV Nova a společnosti O2. Aktuálně zpracováváme odpověď,“ sdělil radním Dvořák s tím, že záměrem ČT je komisi sdělit obavy ohledně dalšího vývoje zejména na trhu vysílacích práv ke sportovním událostem.

Kellner kupuje Novu a celou síť CME, obchod přijde na desítky miliard

Aktivita ČT podle ředitele navazuje na námitky proti spojení Novy a O2, které Komisi televize odeslala minulý týden. „Apelujeme na Evropskou komisi, aby spojení odsouhlasila pouze za podmínky, že bude pro ČT zajištěn rovný a transparentní přístup ke sportovním právům, která se na českém trhu obchodují,“ uvedl Dvořák.

Svým jednáním se ČT snaží zabránit situaci před dvěma lety, kdy při prodeji práv na nejvyšší české fotbalové soutěže nebyla veřejnoprávní televize vůbec oslovena. Následně byla nucena vyjednávat a uzavřít sublicenční smlouvu s O2.

„V případě uskutečnění spojení bez těchto podmínek lze pokračující agresivní chování O2 v oblasti prodeje sportovních práv očekávat,“ uzavřel Dvořák.

Kellnerova skupina PPF, do které spadá mimo jiné O2, počínání veřejnoprávního média komentovala stroze. „Jsme krokem České televize překvapeni. Další komentář však vzhledem k probíhajícímu řízení u Evropské komise bohužel poskytnout nemůžeme,“ napsala MF DNES mluvčí Jitka Tkadlecová.

PPF se na EK obrátila v září. Společnost O2 TV nyní drží práva na první fotbalovou ligu. Podle pravidel musí ale jeden zápas z kola poskytnout i pro volně šiřitelný televizní kanál, což by v budoucna už nemusela být ČT.

Také přečtěte

Jaká poselství stojí za šaty Kamaly Harrisové a Jill Bidenové

  Ve středu 20. ledna 2021 se Kamala Harrisová stala oficiálně první viceprezidentkou v amerických …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *