Web zprávy

Rembrandt: Portrét člověka. Národní galerie otevře výstavu v paláci Kinských

Výstava, která by měla být nejvýznamnějším letošním projektem NGP, představí více než 110 děl z významných tuzemských i zahraničních institucí a soukromých sbírek. Jejím ústředním dílem bude portrét Učence ve studovně ze sbírek Národní galerie Praha z roku 1634. Kurátorka Lucie Němečková slibuje, že výstava se s pomocí dalších Rembrandtových děl, i s pomocí prací jeho současníků i následovníků pokusí přiblížit vnitřní život zachycený ve výrazu portrétovaného, ať už jím byl neznámý člověk či Rembrandt sám.

Dům, kde došlo k vraždě Blanky Ž. (†60).

Výstava měla původně začít 17. dubna a trvat do konce srpna. Kvůli koronaviru, nouzovému stavu v ČR i situaci v dalších zemích ale nezačala. NGP uvažovala o pozdějším otevření, ale vypadalo to, že kvůli mezinárodním závazkům bude muset skončit v původně plánovaném termínu, tedy na konci srpna.

„Díky posunutému termínu, který se po dlouhých jednáních podařilo specifikovat a výstavu prodloužit až do 31. ledna 2021, došlo i ke změnám co do vystavovaných děl. Některé zápůjčky se nepodařilo do Prahy přivézt, ale naopak se významné zápůjčky podařilo získat nově,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že zpětná vazba od zapůjčitelů byla velmi vstřícná, muzea i galerie jsou v podobné, více či méně složité situaci.

115 vzácných děl

Koncept výstavy počítá s přibližně 115 exponáty, z toho přibližně 50 bude maleb, zbytek práce na papíře, tedy grafika, kresba. Rembrandtových děl bude asi 65, z toho deset maleb a více než 50 grafických listů a kreseb.

Z pražského Karlova mostu bylo 5. června 2020 sneseno sousoší svaté Luitgardy. Důvodem je chystaná oprava trhliny v pilíři mostu pod sousoším.

Rembrandt van Rijn (1606 až 1669) byl nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění. Slavným se stal již za svého života a záhy byl považován za největšího nizozemského malíře. Jeho dílo zahrnuje portréty, zejména autoportréty, a také krajiny a obrazy s mytologickými či biblickými tématy.Také přečtěte

Elektrifikovaný Jeep Wrangler přijíždí do Evropy, příplatek není malý

První plug-in hybrid mezi skutečnými offroady, který automobilka Jeep odhalila v loňském roce s názvem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *