Web zprávy

Rembrandtovu výstavu v Praze už viděly tisíce lidí. Potrvá do konce ledna | iROZHLAS

Výstavu děl slavného nizozemského malíře Rembrandta van Rijna vidělo za prvních několik dní na tuzemské poměry nebývale mnoho lidí. Mluvčí pořádající Národní galerie Praha Eva Sochorová v úterý řekla, že za prodloužený víkend výstavu denně navštívilo v průměru téměř tisíc lidí. Pořadatelé s ohledem na platná hygienická opatření nepouštějí najednou do expozice více než 100 lidí. Výstava se návštěvníkům otevřela 25. září a potrvá do konce ledna.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVýstava malíře Rembrandta van Rijna se návštěvníkům otevřela 25. září a potrvá do konce ledna. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Z vysoké návštěvnosti v této době máme nesmírnou radost. Návštěvníci nemusí mít obavy, přísně dodržujeme veškerá nařízení vlády a hygienická opatření. Neustále monitorujeme počet osob v objektu, v prostorách celé výstavy nikdy není více než 100 osob najednou, kontrolovány jsou i rozestupy,“ uvedla mluvčí Národní galerie Praha Eva Sochorová.


Národní muzeum představilo výstavu Sluneční králové. K vidění je na 300 předmětů starých i 5000 let


Číst článek

Dlouho připravovaný mezinárodní projekt zdržela o půl roku pandemie koronaviru, pořadatelé museli mimo jiné vyjednat jiné zápůjčky uměleckých děl, protože některá nebylo možné dovézt. Výstava v paláci Kinských na Staroměstském náměstí představuje na 115 děl z významných zahraničních i tuzemských institucí a soukromých sbírek, včetně jediné Rembrandtovy malby na českém území.

Obraz Učenec ve studovně z roku 1634 ze sbírky Národní galerie je podle odborníků vzorovým příkladem Rembrandtova umění zachytit pocity a duševní rozpoložení portrétovaného.

Rembrandt van Rijn (1606 až 1669) byl nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění. Slavným se stal již za svého života a záhy byl považován za největšího nizozemského malíře. Jeho dílo zahrnuje portréty, zejména autoportréty, a také krajiny a obrazy s mytologickými či biblickými tématy.

Výstava je mimořádně přístupná i v pondělí, ve středu v prodloužené otevírací době do 20 00.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Myši z města jsou chytřejší než ty z venkova, zjistili němečtí vědci

V jednotlivých experimentech myši vždy musely najít způsob, jak se dostat za potravou. Jedním z …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště