Restauratéři chtějí za 1 litr džusu 1200 Kč


Džus za 1200 korun? Jakkoliv zvláštně podobná cena zní, i s tím se můžete v některých restauracích v Česku setkat.

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Lipno je mezi Čechy v poslední době známé především svými vysokými cenami. Portál PrahaIN a jeho redaktoři se to rozhodli ověřit. Čekalo je ovšem vskutku nepříjemné zjištění, na které se téměř nedá zapomenout.

Džus za 1200 Kč

Tamní restaurace Molo vypadala podle redaktorů webu půvabně. Ceny za poměrně běžné pokrmy ale redaktory PrahaIN údajně odradily od jakékoliv konzumace. Kukuřičná kaše se zeleninou za 530 korun, pečený kapr za 680 a jehněčí hřebínek za necelých tisíc korun. PrahaIN dále přidává, že i tradiční kulajda nebo vývar stály nevuěřitelných 185 Kč.


iZdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
Je až k neuvěření, co si některé restaurace účtují za poměrně běžné pokrmy

Jeden z návštěvníků restaurace se dále pro server PrahaIN podělil o zkušenost s tamními cenami. Rodina čtenáře má údajně ráda pomerančovou šťávu. Po zjištění ceny za 1 litr je ovšem rychle přešla chuť. Rovných 1200 Kč. Restaurace opravdu prodává 0,1 litru džusu za 120 Kč. Ačkoliv se zřejmě jedná o čerstvou šťávu, z takové ceny se nemnohým zákazníkům musí zamotat hlava.

Kdo jim za to zaplatí?

Na Lipno jezdíme pravidelně, ale o takových cenách slyším prvně. Někdo se tady musel zbláznit. Nedokážu si představit, že tohle někdo zaplatí,“ řekla Událostem247 Milada Krásná, která do zmíněné české destinace jezdí s rodinou už pátým rokem.


iZdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
V některých jídelnách a bufetech se dá naštěstí stále najíst za lidové ceny

Skoro by se až dalo říct, že podobná cena je krádeží za bílého dne. Ačkoliv se rozhodně nesnažíme nijak paušalizovat všechny restaurace v Česku s tím, že nabízí takovéto produkty lidem za stejné ceny, i přesto považujeme za důležité upozornit, co si někteří restauratéři dovolí říct za litr džusu. Pokud byste se naopak chtěli najíst a napít za lidové ceny, můžete se podívat na náš starší článek na Událostech247, kde jsme pro vás zjistili, kde se dá stále v klidu najíst a napít pod 100 korun.

Co si o podobné ceně za džus myslíte vy? Zaplatili byste to? Váš názor nám dejte vědět dolů do komentářů