Web zprávy

Řidič chtěl setřást policisty divokou jízdou, hlídka ho zpacifikovala v poli


Nejenže několikrát přejel do protisměru, najížděl v zástavbě nebezpečně na chodník, ale s vozidlem Volkswagenem Caddy se snažil pronásledující hlídce ztratit v poli. Řidiče k zastavení nedonutily ani ohlušující sirény a blikající světla.

„S policisty v zádech se snažil z pole vyjet zpět na silnici, ale v té chvíli mu policejní vozidlo zatarasilo cestu,“ popsala průběh nočního pronásledování policejní mluvčí Dita Holečková.

Ani po zastavení si řidič nedal říct a přes opakované výzvy nechtěl z vozidla vystoupit. Policisté ho proto museli vytáhnout za použití donucovacích prostředků.

„Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce a zároveň nesouhlasil ani s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve, policisté mu proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ dodala Holečková.

Aby toho nebylo málo, řidiče se bezúspěšně snažil zastat jeho bratr, který se pokoušel policejní zákrok narušit. 

„Nedal si říci ani on a až po použití donucovacích prostředků svého nerozvážného chování litoval a jeho neuposlechnutí výzvy uzavřeli kolegové udělením pokuty 10 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Řidiči ve správním řízení hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky.

Také přečtěte

‚Určitě to bude protikorupčně laděné.‘ Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha. Na podzim chce kandidovat | iROZHLAS

Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *