Web zprávy

Řidička po srážce s frézařem na Klatovsku ujížděla s dělníky v patách

Nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na hlavní silnici mezi obcemi Soustov a Vráž na Klatovsku. Řidička vozidla VW Golf jela v úseku, kde probíhaly práce na vozovce, podle policie byla silnice patřičně označená.

„Nedbala zvýšené opatrnosti a při objíždění pracovníka údržby s frézou, který se nacházel ve středu vozovky, narazila pravým předním kolem vozidla do pravého kola frézy. Fréza byla odhozena na 39letého frézaře, kdy jej řídítka frézy zasáhla do břicha,“ sdělila v pátek mluvčí policie Dagmar Brožová.

Žena po srážce jela podle mluvčí dál, kolegové zraněného muže ale sedli také do auta a jeli za ní. Dostihli ji ve zhruba osm kilometrů vzdálené osadě Nové Chalupy.

„Dopravní policisté pak zjistili, že řidička má od dubna 2019 neplatný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Dále neměla na očích brýle, které mít měla. Uvedla však, že má v očích implantované čočky,“ upřesnila mluvčí.

Seniorku za volantem dostihli svědci nehody na Klatovsku po osmi kilometrech.

Foto: Policie ČR

Řidička situaci vysvětlovala tím, že o nehodě nevěděla, měla totiž za to, že narazila do nějakého betonu. „Dechová zkouška u obou účastníků dopravní nehody byla s výsledkem negativním. Dopravní nehodu dále šetří klatovští dopravní policisté,“ dodala Brožová.

Také přečtěte

Nefunkčním systémem stát vystavuje staré lidi stresu, zlobí se seniorka

Sabina T. se v pátek připravila. Ještě před osmou zasedla k počítači a čekala, až …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *