Web zprávy

Roman Prymula: Babiš o jmenování ministra a konci Vojtěcha

Na ministerstvu zdravotnictví přišel den velkých změn. Adam Vojtěch (za ANO) oznámil v pondělí ráno konec ve vedení resortu, naopak premiér Andrej Babiš (ANO) předjednal u prezidenta Miloše Zemana jeho výměnu za Romana Prymulu. Ve 14 hodin Zeman Prymulu přijme v Lánech, ještě dnes vyřídí nezbytné formality a v úterý ráno Babiš nového ministra uvede do úřadu. Prymula dříve působil jako Vojtěchův náměstek, po sporech zakotvil na Úřadě vlády jako zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

Premiér Andrej Babiš před novináři uvedl, že Adam Vojtěch byl z jeho pohledu nejlepším ministrem zdravotnictví, ale byl moc slušný a neuměl se bránit. Záměr rezignovat mu prý Vojtěch řekl v pátek na osobní schůzce.

Babiš řekl, že změnu na postu ministra se Zemanem předjednal o víkendu. „Já jsem se tak včera s panem prezidentem domluvil, že dnes pana Prymulu přijme a že mému návrhu vyhoví tak, abych ho mohl uvést do úřadu v úterý, abychom neztráceli čas,“ řekl zmínil.

Ministr Vojtěch rezignoval. Chce vytvořit prostor pro řešení koronakrize

Vojtěch ráno na tiskové konferenci uvedl, že demisí chce vytvořit prostor pro nové řešení epidemie koronaviru, která v posledních dnech nabývá na závažnosti. Počty případů v září strmě rostly a minulý čtvrtek překonaly tři tisíce za den. Ministr už dříve připustil, že měl trvat na tom, aby se roušky ve vnitřních prostorách začaly nosit znovu povinně již od začátku září. Vojtěch stál v čele úřadu necelé tři roky. Babiš mu ráno po sociálních sítích poděkoval za jeho práci.

Koronavirus ONLINE: Vojtěch skončil, Prymula ho nahradí. Babiš řekl rozdíl u druhé vlny

Před příchodem do funkce vládního zmocněnce při úřadu vlády byl Prymula od roku 2017 náměstkem ministra zdravotnictví. Nastoupil za ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD), místo bylo více než rok neobsazené. Předtím bývalý ředitel královéhradecké fakultní nemocnice působil na ministerstvu jako poradce.Také přečtěte

Babiš hovořil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem

„Mluvili jsme o důležitosti spolupráce EU a USA v boji s pandemií a s jejími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště