Web zprávy

Roman Prymula: Uvedení do úřadu a otázky na ministra z Blesku

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý do úřadu uvádí nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Rezignaci bývalého ministra Adama Vojtěcha (za ANO) premiér přijal podle svých slov v pátek a Vojtěch ji oznámil veřejnosti v pondělí. Ten samý den jmenoval prezident Miloš Zeman Prymulu novým ministrem. Sledujte přímý přenos z ministerstva zdravotnictví na Blesk Zprávách.

Prymula vedl královéhradeckou fakultní nemocnici, byl ale odvolán kvůli podezření ze střetu zájmů. Od roku 2017 pracoval jako náměstek ministra zdravotnictví, stal se jím za ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD). Odejít musel letos v březnu kvůli chybějící bezpečnostní prověrce, jako ministr ji potřebovat nebude. Na úřadu vlády pak pro něj vzniklo místo zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

Zásadní otázky na Romana Prymulu deníku Blesk:

  1. Kolik lidí bylo letos hospitalizováno s chřipkou a kolik jich na ni zemřelo?
  2. Jaká infekční onemocnění momentálně zaplňují české nemocnice?
  3. Jaké jsou příčiny úmrtí Čechů v roce 2020?
  4. Proč nejsou zveřejňovány statistiky o počtu hospitalizací v českých nemocnicích?

Koronavirus ONLINE: 101 vážných případů v ČR. Babiš žádá zodpovědnost, Prymula přebírá otěže

Širší veřejnost jej poznala po vypuknutí epidemie nového typu koronaviru, kdy jako vzděláním epidemiolog koordinoval na ministerstvu zdravotnictví kroky proti šíření nemoci a byl také krátce šéfem Ústředního krizového štábu. Prezident mu slíbil udělit nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva.

Koronavirus strašákem? Nemají se lidé bát jiných nemocí? Stát nezveřejňuje ucelené statistiky

Jmenování Romana Prymuly ministrem zdravotnictví prezidentem Milošem Zemanem v Lánech (21. 9. 2020)Jmenování Romana Prymuly ministrem zdravotnictví prezidentem Milošem Zemanem v Lánech (21. 9. 2020) | Facebook / Miloš Zeman

Některá jeho vyjádření vyvolala velkou pozornost. Například, když 22. března hovořil o možnosti dlouhodobého uzavření hranic s tím, že cestování do zahraničí může být omezené i v příštím roce či dvou.Také přečtěte

Jarolím zažil neúspěšný debut: Ústí schytalo na Dukle debakl 0:5

David Jarolím vede ústecký trénink. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES O vítězství proti oslabenému soupeři, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště