Web zprávy

Roman Prymula: Zrušení hudební výchovy a tělocviku a zavřené střední školy. Ministr odhalil, co Česko čeká

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že ohlášené omezení volnočasových aktivit bude znamenat maximální účast deset až 20 lidí. Vyhlášení příslušného opatření očekává ve středu nebo v pátek, řekl dnes v pořadu Partie na televizi Prima. Neočekává také, že by se v rámci opatření proti koronaviru uzavíraly základní školy, pravděpodobný je ale podle něj přechod středních škol na dálkovou výuku. Podle něj opatření mají sloužit ke snížení reprodukčního čísla šíření koronaviru, nyní je mezi 1,26 a 1,29.

„Čím později opatření zavedete, tím delší bude nutnost nechat je v platnosti. To je důvod, proč to musíme udělat rychle. Souhlasím s tím, že bychom měli zveřejnit konkrétní plán – včetně výhledu třeba na Vánoce,“ zdůraznil Prymula.

„Musíme taková zavést opatření, která jsou schopna to číslo dostat pod jedna. Protože jinak tady budeme mít hodnoty kolem dvou, tří tisíc (nakažených) setrvale a to je prostě nepřijatelné,“ dodal ministr.

Plánované omezení volnočasových aktivit ohlásil Prymula tento týden. Dnes uvedl, že by se stanovil maximální možný počet účastníků, číslo se podle něj bude pravděpodobně pohybovat mezi deseti a 20. Výjimka by mohla podle něho platit pro svatby, kde by mohlo být maximum 30 účastníků.

Zrušení hudebky a tělocviku

Základní školy se nyní podle Prymuly zavírat nebudou, očekává ale přechod středních škol na dálkovou výuku, protože tento vzdělávací stupeň je nyní nejrizikovějším prostředím z hlediska šíření epidemie. Výjimka by mohla být pro první ročník středních škol. Prymula také zmínil, že bude jednat s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o dočasném zrušení výuky hudební výchovy a tělocviku, při kterých žáci nenosí roušky.

Distanční výuka na vysokých školách by podle Prymuly měla platit aspoň měsíc. Pro nové studenty v prvním ročníku by měla být možná kombinovaná výuka.

Prymula také uvedl, že je třeba posílit kapacity testování na covid-19. V současnosti se pohybuje kolem 23.000 denně, ministr očekává, že v řádu dnů by se mohlo dosáhnout 30.000 testů denně.

Koronavirus ONLINE: Akce pro maximálně 20 lidí, žádá Prymula. A omezí i výuku na školáchTaké přečtěte

České uživatele Androidu ohrožuje bankovní malware. Obchází SMS ověření

V Česku podle statistiky společnosti přibyly mobilní aplikace ohrožující online platby, tyto rizikové aplikace zpravidla …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště