Web zprávy

Roušky budou povinné i ve školách, ve třídách však ne

„Od začátku školního roku se koronavirus vyskytl ve 144 školách,“ uvedl Vojtěch.

Například právě v Praze kvůli nákaze zahájí nový školní rok se zpožděním Fakultní základní škola PedF UK v ulici Mezi Školami v Praze 13, ZŠ profesora Švejcara v Modřanech a waldorfská základní škola v Jinonicích, zavřená je do čtvrtka i mateřská školka K Podjezdu v Praze 4.

Že by se nově nařízené plošné nošení roušek v základních a středních školách nemělo týkat výuky ve třídách a v učebnách, avizoval ministr školství Robert Plaga (ANO) už dříve během dne.

„To plošné opatření, které má mít platnost pro vnitřní prostory v celé republice, je podle mých informací koncipováno v duchu opatření, která jsme ve školách avizovali v rámci manuálu pro společné prostory. To znamená, že by se to nemělo týkat výuky ve třídách a v učebnách, ale mělo by jít o nošení roušek uvnitř škol, tedy na chodbách. V podstatě v režimu, který jsme znali na jaře a který odpovídá manuálu pro oranžový stupeň,“ řekl Novinkám Plaga.

Šéf resortu zdravotnictví to nedlouho poté potvrdil.

Rekordní úterý

Od čtvrtka tedy bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé České republice. Chránit si ústa a nos je v současnosti nutné při cestách hromadnou dopravou nebo při návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení. V Praze pak od středy povinnost platí i v obchodech a nákupních centrech a na poštách.

V úterý přibylo v Česku rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Hospitalizovaných s covidem-19 je 234 lidí, ve vážném stavu je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 62 pacientů, nejvíce od 29. dubna.

Také přečtěte

Zeman: Uzávěra průmyslu je riskantní, důležité jsou roušky a testování

Prezident věří, že navzdory lamentacím se katastrofa už blíží svému díky očkování. Na podzim by …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště