Web zprávy

Roušky mají být povinné jen v ohniscích nákazy, míní prezident Zeman


Roušky jsou nyní povinné ve všech zdravotnických a sociálních zařízeních, i ve veškeré veřejné dopravě. V Praze, která má epidemiologickém semaforu oranžovou barvu, mají být navíc roušky od středy 9. září povinné také ve všech obchodech a nákupních centrech a od 14. září také ve společných prostorech škol.

„Nejsou dobrá plošná opatření, kde dochází ke shlukování velkého počtu osob, je na místě opatrnost, ale znovu opakuji, tam kde je ohnisko nákazy, varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ řekl prezident Zeman v pořadu natáčeném na zámku v Lánech.

Je to první veřejné vystoupení hlavy státu od konce srpna, kdy podstoupil operaci zlomené ruky. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček zveřejnil fotografie z natáčení, na nichž je prezident s ortézou fixující pravou ruku.

V Ústřední vojenské nemocnici v Praze mu lékaři voperovali do paže titanový šroub. Zeman se zranil 25. srpna poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií.

Také přečtěte

Muže našli mrtvého v horské chatě: Zmrzlé tělo tam leželo týdny

Šestatřicetiletý muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, žil v rakouské čtvrti Bludenz, kde pracoval v zimě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *